ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ХРИСТИЯНСЬКІ ЦІННОСТІ В ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ СВІТІ»

10 листопада 2022 р. на історичному факультеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Християнські цінності в глобалізаційному світі». Зважаючи на обмеження, викликані воєнним станом, конференція відбулася в онлайн-режимі. Співорганізатором конференції виступила Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ).

Учасників конференції привітала проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Годованюк, яка наголосила на важливості та актуальності теми зазначеного заходу, особливо в час, коли наша держава виборює основоположну цінність – Свободу!

god

На запрошення відгукнулися чимало науковців, а саме з цікавими і змістовними доповідями виступили: Оксана Салата, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка; Алла Киридон, доктор історичних наук, професор, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво»; Павло Павленко, доктор філософських наук, доцент, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України; Алла Арістова, доктор філософських наук, професор, завідувач відділом соціогуманітарних, природничих, технічних наук Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво»; Геннадій Коваль, вчитель історії та географії, старший вчитель Новосафронівської гімназії Новоодеської міської ради Миколаївської області.

salat

kord

vhyt

arist

На пленарному засіданні, модератором конференції виступила доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, керівник науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» Тетяна Кузнець, яка підводячи підсумки роботи конференції, подякувала всім її учасникам і наголосила на важливості християнських цінностей як запоруки національної та культурної ідентифікації.

kusn

Усіх учасників конференції об’єднувало усвідомлення важливості місії науковців в умовах збройної агресії росії проти України. Неодноразово під час виступів обґрунтовувалася думка про значення правди про минуле і сьогодення, яка руйнує міфи, фальсифікації та фабрикації російської пропаганди та необхідність продовження актуальних досліджень для успішної протидії ідеології «русского мира».

vsy