ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ

00 
50

XVI УМАНСЬКІ КРАЄЗНАВЧІ ЧИТАННЯ

У відповідності з планом роботи Науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» 29 жовтня 2024 р. на історичному факультеті була проведена наукова конференція – чергові, шістнадцяті Уманські краєзнавчі читання. Модератор конференції керівник Науково-дослідної лабораторії д.іст.н., професор Тетяна Кузнець зазначила, що зазвичай такий захід збирав більшу слухацьку аудиторію , але в умовах війни потрібно дотримуватись без пекових заходів. Після нашої перемоги така конференція буде проводитись для велелюднішої аудиторії. Учасниками краєзнавчих читань були члени науково-дослідної лабораторії, науково-педагогічні працівники кафедри історії України та кафедри всесвітньої історії та методик навчання, здобувачі вищої освіти.

5264980995923372115 2

З вітальних словом до учасників XVI Уманських краєзнавчих читань звернулася декан історичного факультету, к. іст. наук, професор кафедри історії України Ольга Скус. Вона відзначила плідну науково-дослідницьку працю Науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини», побажала успіхів учасникам конференції, наголосила на важливості вивчення регіональної історії.

5264980995923372114 1

На пленарному засіданні конференції було заслухано п’ять доповідей членів науково-дослідної лабораторії: Юлія Присяжнюк доповіла про дослідження мистецької біографії митця і талановитого педагога з Умані Корнія Мікіндо, що є темою її випускної кваліфікаційної роботи; Антон Терещук поділився результатами дослідження про читацькі практики та колекціонування в житті чоловіка-шляхтича ХІХ – початку ХХ ст.; Катерина Гноєва доповіла про дослідження життєвого шляху відомого художника з Умані Лева Крамаренка, що теж є темою її випускної кваліфікаційної роботи, яка виконується в межах дослідницької діяльності лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини»; к.іст.н., доцент кафедри історії України Наталія Тацієнко виголосила доповідь про роль сільського православного духовенства Уманщини у поширені початкової освіти у ХІХ – на початку ХХ ст.; д.іст.н., професор Тетяна Кузнець доповіла про дослідження матеріалів судово-слідчої практики Уманського повітового суду (1800 – 1872 рр.) як історичного джерела вивчення історії Уманщини.

Усього на XVI Уманські краєзнавчі читання було подано 37 тем, що ще раз підкреслює про невщухаючий науковий інтерес до історії нашого краю. Модератор заходу Тетяна Кузнець побажала усім учасникам наукового заходу творчих успіхів, невичерпної енергії та насолоди від наукової праці.