Проект «Карибська криза» очима свідків подій»

Студенти історичного факультету презентували результати участі в проекті «Карибська криза» очима свідків подій». Використовуючи один із методів історичного дослідження – інтерв’ю, студенти здійснили опитування безпосередніх учасників подій початку 60-х рр. минулого століття, відомих в міжнародних відносинах як «Жовтнева криза 1962 року»«Кубинська ракетна криза»Актуальність вивчення такої теми з огляду на стан  сьогоднішніх міжнародних відносин є незаперечною.

Image8
Головним завданням цього проекту стало дослідження історичного досвіду пережитих подій Карибської кризи. З одного боку, проект переслідував мету зібрати усні свідчення про життя українців за межами своєї Батьківщини в цей період історії. З іншого його головним завданням було проаналізувати інвертнебачення трансформацій, що мали місце у всесвітній історії її безпосередніми учасниками.

Image9
Image10

Молоді учасники проекту скористалися наданою можливістю здобути досвід роботи, пройти методичний і практичний вишколи із методики розгорнутого автобіографічного інтерв’ю. Запитальник стосувався осіб, які перебували поза межами України – були військовослужбовцями Радянської Армії, що брали участь у військовій операції «Анадир».

Image11