Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1

Майстер-клас Сашка Лірника для студентів історичного факультету

27 листопада на гостину до студентів історичного факультету завітав відомий казкар-лірник, інженер та учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм, володар почесного звання «Заслужений працівник культури України», уманчанин Олександр Власюк, більш відомий під іменем Сашко Лірник.

27.11 3
Викладач кафедри загальної історії Владислав Чабанюк, який, водночас, є директором державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» запросив казкаря на зустріч зі студентами історичного факультету.

27.11
Зустріч пройшла в надзвичайно цікавій формі. Це була і лекція, і дискусія і майстер-клас водночас. Олександр Власюк розповів про своє бачення ролі вчителя в сучасному суспільстві.
На прикладі розповіді казки Сашко Лірник провів майстер-клас з риторики. Студенти отримали цінні поради щодо удосконалення публічного мовлення та переконалися в тому, яку важливу роль відіграють інтонація, модуляції голосом, логічні паузи, жести.

27.11 4
27.11 2
Апогеєм зустрічі стала розповідь гостем казок. Студенти-історики стали дійовими персонажами казки «Про Марусю та козака Миколу».
Заступник декана з навчальної роботи Ольга Скус з вдячністю подякувала гостеві за потужний заряд позитиву і велику кількість корисних порад та висловила побажання, аби ці зустрічі на нашому факультеті стали традиційними.

27.11 5
27.11 6
Довідка:
Олександр Власюк або Сашко Лірник народився 24 січня 1963 року в місті Умань. П’ятнадцять років прожив у Росії, в Мурманську, керував російською компанією, що займалася ремонтом кораблів, зокрема атомних криголамів; також брав участь у створенні українського земляцтва. В 1995 році Олександр Власюк повернувся в Україну. Нині мешкає у Києві. Тепер він — письменник, інженер та учасник київського гурту "Вій", сценарист, актор. В 1999-2002 роках – автор і ведучий телепередачі "Казки лірника Сашка". В 2000 році дитячим журі обраний "найкращим дитячим письменником України". В 2003 році диск "Казки лірника Сашка для дорослих і дітей" був визнаний найкращим альбомом України (опитування журналу "Політика і культура").