«Перша світова – війна, що змінила світ. 1914 – 1918.»

Війна стала нашою реальністю сьогодні. Зухвало увірвалася у наше життя. Як не прикро визнавати той факт, але практично кожне покоління людства переживає на своєму віку такі масштабні трагічні події, в яких втрачаються надії, сподівання і долі, змінюються звичний ритм життя, побут, світосприйняття, кордони держав... І світ. Так, Перша світова війна була саме такою, що безповоротно змінила світ.

Image1
Image2
Image3

17 та 18 лютого студенти історичного факультету першого та другого курсів у супроводі викладачів Барвінок Ольги Володимирівни та Карпенко Вікторії Валеріївни відвідали виставку унікальних речей із приватних колекцій, представлених у ДІАЗ «Стара Умань». Вражаючі світлини, фрагменти зброї, нагороди, оригінальні старовинні фотоапарати часів Першої світової війни справили великий вплив на майбутніх істориків.  Мимоволі стерлася певна часова межа між тим буремним часом і сьогоденням. Студенти побачили інший бік війни, а саме повсякденне життя людини. Унікальні світлини проілюстрували одяг та обмундирування, неймовірних конструкцій засоби спостереження, химерно жахливу техніку і  зброю того часу, які використовувалися вперше в історії воєн, а деякі – тільки у Першій світовій війні.

Image6

Image5
Image4

Студентів вразила розповідь екскурсовода про участь тварин у боях, зачитані фрагменти листів із фронту, пояснення символів тієї далекої, здавалось, і невідомої війни, яка більше ніколи не повториться. Про це вони залишили свої відгуки у Книзі відвідувачів закладу і продовжують емоційно обговорювати між собою й далі.