«Спадок Рабі Нахмана: сучасні парадигми дослідження»

24 лютого 2015 року на розширене засідання науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» завітали цікаві гості. Це доктор філософії, професор, зав. кафедри історії хасидизму імені Леві-іцкаха з Бердичева Бар-Іланського університету (м. Тель-Авів, Ізраїль) Цві Марк з перекладачем Катериною Малаховою – кандидатом філософських наук, науковим співробітником відділу зарубіжної філософії Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України. Окрім перекладача, гостя супроводжували пошановувачі та дослідники єврейської історії та культури. Гостями були і патріоти нашого міста, які широко пропагують минувшину та надбання уманської громади, подружжя Абрамець – Дмитро Васильович та Лариса Миколаївна. Предметом діалогу з цікавими гостями була тема: «Спадок Рабі Нахмана: сучасні парадигми дослідження».

ApFZ6Wf3DhI

fRoW9 nYW-I
lqXEkiJFXkg
Як відмітила керівник лабораторії професор Тетяна Кузнець, історія Умані має багато яскравих сторінок, серед яких і історія хасидизму. І якщо духовний спадок Рабі Нахмана вивчається досить активно, то регіональна складова історії хасидизму вимагає ще чимало дослідницьких зусиль. Саме у цьому річищі сходяться наукові інтереси уманських краєзнавців та дослідників історії єврейства, тому діалог виявився корисним та конструктивним.