Уманські історики виконали гімн України

З нагоди 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-річчя з часу першого публічного виконання національного гімну, на території нового корпусу Уманського державного педагогічного університету, студенти історичного факультету влаштували масове виконання Національного Гімну України.

10 березня 1865 року у Перемишлі під час шевченківського концерту відбулося перше публічне виконання Гімну України «Ще не вмерла України…» на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького
. Саме до цієї визначної дати і було приурочено захід, який організували студенти-історики.

Декан історичного факультету професор Тетяна Кузнець звертаючись до студентів зазначила, що в світлі останніх подій кожне слово національного гімну набуло особливого змістового забарвлення. Після цього студенти та викладачі факультету, під диригуванням Василя Семенчука, спільно виконали український славень.

Нагадаємо, відповідно до указу Президента, з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та у зв'язку з 150-ю річницею першого публічного виконання національного гімну "Ще не вмерла України і слава, і воля..." в Україні заплановано ряд заходів з підготовки та відзначення цих подій. Зокрема, Кабміну доручено підготувати ювілейне друковане видання про історію створення Державного Гімну України та життєвого шляху авторів національного гімну; випустити нотні видання М.Вербицького, а також його музичну спадщину на компакт-дисках. Крім того буде викарбувано та введено в обіг ювілейну монету, випущено поштову марку і конверт на відзнаку 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького. Також заплановано проведення науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів, інших заходів із вивчення і популяризації творчої спадщини М.Вербицького, історії створення національного гімну.