Пам’ятаємо героїв Уманщини

Звернення до історії рідного краю є важливим чинником формування національної самосвідомості. Адже саме з вивчення історії рідного краю починається усвідомлення високих понять «Батьківщина», «патріотизм» тощо.  В курсі вивчення дисциплін «Історія рідного краю» та «Історичне краєзнавство» студенти ІV курсу звертаються до сторінок історії нашого краю та методів її дослідження. Напередодні Дня Перемоги  студенти використали отримані на парах знання та провели ряд заходів по вшануванню пам’яті героїв Уманщини в роки Другої світової війни.

image11
Студенти 41 та 42 груп організували виставку історичної літератури, в якій розкриваються маловідомі сторінки з життя Уманщини в роки війни. Зокрема праці викладачів кафедри історії України:  «Уманщина і уманці в роки Другої світової війни: сторінки усної історії», «Усна історія Уманщини: знані люди села», «Усна історія Уманщини: діти війни – літописці», «Усна історія Уманщини: повоєнна відбудова». В цих книгах зібрані свідчення тих, хто не може забути голодне дитинство, гіркоту німецької окупації, примусові роботи в Німеччині і біль втрати рідних та близьких. Розповіді різні: яскравіші чи як тьмяніші відголоски минулого, більш детальні чи загальні, власні переживання чи з розповідей батьків і т.д. Але їх найбільшою цінністю є те, що вони зберігають високий емоційний градус людської трагедії, що вони від конкретних людей, і що вони мають величезний виховний потенціал. В цілому вони складають окрему сторінку великого Літопису українського народу. Також студенти запропонували згадати учасників Другої світової війни зі свого роду і в пам’ять про них посадити символічну маківку на карті України.
image16
image17

image18

image19
Студентами 43 та 44 груп було організувано мітинг-реквієм «Сторінками військової історії Уманщини» біля погруддя генерала армії Івана Даниловича  Черняховського, що знаходиться по вулиці Садовій. Студентами підготували інформацію про основні військові дії на території нашого краю, воєначальників та солдатів Уманщини, болючу історію Уманської ями. Учасники пам’ятного заходу, студенти та викладачі, жителі міста хвилиною мовчання вшанували героїв нашого краю, усіх, хто мужньо оберігав та визволяв землі України від загарбників.

image21
image20
Війна стала трагічною сторінкою в історії нашої держави, нашого краю. Біль втрати торкнувся кожної родини, кожного із нас. Сьогодення нас ще більше закликає: Пам’ятати! Перемагати!