Блог декана

DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!


Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

ЗМАГАЮТЬСЯ ОЛІМПІЙЦІ УКРАЇНИ (ДРУГИЙ ДЕНЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПОЛІТОЛОГІЇ)

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

    У Програмі першого дня II етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади з навчальної дисципліни «Політологія» було два випробування – теоретичне (тестування) та вирішення завдань проблемного і творчого характеру. Після конкурсів відбулася екскурсія до дендропарку «Софіївка». А завершився перший день Олімпіади у лабораторії «Відродження нації». Це була зустріч під символічною назвою «Вечір знайомств», який організувала студентська рада історичного факультету разом із учасниками олімпіади.

22

 
23

 

24

       У Програмі другого дня Олімпіади відбувся публічний захист рефератів, куди були запрошені і керівники делегацій. Учасники і гості змогли побачити серію цікавих презентацій, досить кваліфіковані захисти наукових робіт, цікаві запитання опонентів, в статусі яких були всі присутні в аудиторії. Змагалися регіональні школи молодих політиків і майбутніх державотворців – Харкова і Львова, Києва і Вінниці, Тернополя та Одеси й інших міст України. Досить приємно було відчути, що олімпійці нашого факультету – Гончарова Ольга і Шевченко Ліна, магістранти першого року навчання, вигідно відрізнялись серед знавців політичних проблем з позиції політичної культури осмислення світу.

15
16
17
18

     Не менш цікавим було засідання Всеукраїнського круглого столу «Становлення і руйнування політичних міфів в українському суспільстві», в якому взяли участь 29 викладачів, науковців і учасників ІІ етапу Олімпіади. Учасники дійства торкнулися всіх тих політичних проблем, які актуальні нині в українському політикумі, у складних шляхах формування української еліти, української національної ідеї, політичних міфах і реальності українського державотворення. Принциповий діалог відбувся у сфері проблеми, яка найбільше болить Україні сьогодні. Це російсько-українська війна, необґрунтованість претензій Кремля до державної цілісності та незалежності нашої держави.

20   

21       
    Оргкомітет Олімпіади висловлює вдячність усім учасникам, які виказали своє бачення проблем чи надіслали тези до збірника матеріалів Всеукраїнського круглого столу, за їх неспокійні серця і принципову політичну позицію. Це, в першу чергу, стосується наших гостей – доктора політичних наук, професора Кривошеїна В. В.; доктора філософських наук, професора Степико М. Т.; доктора соціологічних наук, професора Макеєва С. О.; доктора соціологічних наук, професора Шатохіна А. М.; кандидата історичних наук, доцента кафедри правових наук та філософії Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Лапшина С. А.; кандидата історичних наук, доцента кафедри історії, філософії та права Подільського державного аграрно-технічного університету Нестеренка В. А.; кандидата політичних наук, доцента кафедри філософії та політології Університету державної фіскальної служби України Гордієнка М. Г.; кандидата соціологічних наук, доцента кафедри філософії і політології Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Зінчиної О. Б. та всіх викладачів кафедри суспільних дисциплін, організаторів круглого столу.

25
    Після інтелектуальних змагань студенти-учасники Олімпіади відвідали Танцювальний марафон «МИ УКРАЇНЦІ» (це була благодійна акція «Мистецтво заради миру»), де гаряче вболівали за своїх колег і друзів з історичного факультету, команда якого теж була представлена на марафоні.