Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1

ЗМАГАЮТЬСЯ ОЛІМПІЙЦІ УКРАЇНИ (ДРУГИЙ ДЕНЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПОЛІТОЛОГІЇ)

У Програмі першого дня II етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади з навчальної дисципліни «Політологія» було два випробування – теоретичне (тестування) та вирішення завдань проблемного і творчого характеру. Після конкурсів відбулася екскурсія до дендропарку «Софіївка». А завершився перший день Олімпіади у лабораторії «Відродження нації». Це була зустріч під символічною назвою «Вечір знайомств», який організувала студентська рада історичного факультету разом із учасниками олімпіади.

У Програмі другого дня Олімпіади відбувся публічний захист рефератів, куди були запрошені і керівники делегацій. Учасники і гості змогли побачити серію цікавих презентацій, досить кваліфіковані захисти наукових робіт, цікаві запитання опонентів, в статусі яких були всі присутні в аудиторії. Змагалися регіональні школи молодих політиків і майбутніх державотворців – Харкова і Львова, Києва і Вінниці, Тернополя та Одеси й інших міст України. Досить приємно було відчути, що олімпійці нашого факультету – Гончарова Ольга і Шевченко Ліна, магістранти першого року навчання, вигідно відрізнялись серед знавців політичних проблем з позиції політичної культури осмислення світу.

Не менш цікавим було засідання Всеукраїнського круглого столу «Становлення і руйнування політичних міфів в українському суспільстві», в якому взяли участь 29 викладачів, науковців і учасників ІІ етапу Олімпіади. Учасники дійства торкнулися всіх тих політичних проблем, які актуальні нині в українському політикумі, у складних шляхах формування української еліти, української національної ідеї, політичних міфах і реальності українського державотворення. Принциповий діалог відбувся у сфері проблеми, яка найбільше болить Україні сьогодні. Це російсько-українська війна, необґрунтованість претензій Кремля до державної цілісності та незалежності нашої держави.

Оргкомітет Олімпіади висловлює вдячність усім учасникам, які виказали своє бачення проблем чи надіслали тези до збірника матеріалів Всеукраїнського круглого столу, за їх неспокійні серця і принципову політичну позицію. Це, в першу чергу, стосується наших гостей – доктора політичних наук, професора Кривошеїна В. В.; доктора філософських наук, професора Степико М. Т.; доктора соціологічних наук, професора Макеєва С. О.; доктора соціологічних наук, професора Шатохіна А. М.; кандидата історичних наук, доцента кафедри правових наук та філософії Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Лапшина С. А.; кандидата історичних наук, доцента кафедри історії, філософії та права Подільського державного аграрно-технічного університету Нестеренка В. А.; кандидата політичних наук, доцента кафедри філософії та політології Університету державної фіскальної служби України Гордієнка М. Г.; кандидата соціологічних наук, доцента кафедри філософії і політології Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Зінчиної О. Б. та всіх викладачів кафедри суспільних дисциплін, організаторів круглого столу.

Після інтелектуальних змагань студенти-учасники Олімпіади відвідали Танцювальний марафон «МИ УКРАЇНЦІ» (це була благодійна акція «Мистецтво заради миру»), де гаряче вболівали за своїх колег і друзів з історичного факультету, команда якого теж була представлена на марафоні.