DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ

На межі двох тисячоліть стратегічним вектором зовнішньої політики України стала її європейська орієнтація, що є не просто одним із напрямків зовнішньополітичної діяльності, а важливим засобом та орієнтиром внутрішньої трансформації суспільства, обов'язковою умовою європеїзації. Сучасне українське суспільство у своїй більшості добре розуміє, що базовою основою подальшого розвитку України є європейський вибір, відданість загальнолюдським цінностям, ідеалам свободи та гарантованої демократії. Вся історія українського народу переконливо свідчить, що українці вистраждали право здійснити курс в Європу, приєднатися до здобутків високорозвиненої європейської цивілізації. Для України європейський вибір справді доленосний ще й тому, що опирається на глибоке історичне коріння і традиції українського народу.
     Спорідненість з Європою повністю проявилася ще в епоху Середньовіччя на прикладі тісних відносин і Київської Русі, і Галицько- Волинської держави із західноєвропейськими народами. Стратегічний вибір України на користь євроінтеграційного, євроатлантичного курсу є логічно обґрунтованим і цивілізаційно закономірним. Україна історично є складовою християнської макроцивілізації (українці становлять 3% християн світу); тут поєднуються в національній ментальності східно- та західнохристиянські цінності – колективна й індивідуальна свобода, раціоналізм і прагматизм. Українцям характерна європейська толерантність щодо інших політичних, ідеологічних і релігійних систем тощо.
Досягнення амбітної мети Україною може й повинно ґрунтуватися на її солідній економічній базі, консолідації політикуму країни та відповідних знаннях і прагненнях вітчизняного суспільства. Утвердження України впливовою і конкурентоспроможною державою зробить її бажаною у лавах об'єднаної Європи.
    Саме тому новий навчальний рік в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини розпочався лекцією «Європейський вибір України». Провести першу лекцію запросили викладачів з історичного факультету. Так, на історичному факультеті з вітальним словом до першокурсників звернувся декан професор Карасевич А.О., а лекцію прочитав викладач Опацький І.Ю., на факультеті іноземних мов – доцент Лісовська О.В., на факультетах фізики, математики та інформатики і професійної та технологічної освіти – професор Кривошея І.І., на факультеті соціальної та психологічної освіти – доцент Фицик І.Ю., факультеті фізичного виховання та факультеті мистецтв – доцент Дудник О.В., факультеті дошкільної та спеціальної освіти – доцент Скус О.В., факультеті початкової освіти – доцент Барвінок О.В., Інституті економіки та бізнес-освіти – доцент Бержанір А.Л., на природничо-географічному факультеті – викладач Янчук М.М., факультеті української філології – доцент Балановський Я.М.
                                                                                                                                                                                                                                                         Історичний факультет І курс

ISTOR
                                                                                                                                                                                                                                                    Факультет іноземних мов І курс

INIAZ