Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1

Виставка копій архівних документів про повстання 1863 року подорожує Польщею

13 листопада у приміщенні Міського Дому Культури у Ланьцуті (Польща), який святкує своє 40-річчя діяльності, було відкрито виставку копій документів «Відгомін Січневого повстання на Уманщині», присвячену 150-й річниці польського національно-визвольного повстання 1863 – 1864 років. Виставка була організована історичним факультетом та Польським культурно-освітнім центром Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Державним історико-архітектурним заповідником «Стара Умань», Центральним державним історичним архівом України в м. Києві, Державним архівом Київської області за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. Учням шкіл Ланьцута було також показано фільм про історію міста Умані та прочитано завідувачем кафедри всесвітньої історії та правознавства Ігорем Кривошеєю лекцію про хід Січневого повстання на українських землях.

Foto 1.1

Відкриття виставки

Передача брошур по повстання 1863 р. на Уманщині вчителям історії польських шкіл

Відкриття виставки

Учні шкіл Ланьцута під час знайомства з експозицією виставки

За кілька днів виставку буде відкрито також у іншим партнерських містах Умані Гнєзно та Курніку.