День студента – історія «свята»

Кажуть у студентів є два свята: День студента і кожен день. В ці дні, коли студенти з усієї України організовують різноманітні святкові заходи з нагоди свята, на історичному факультеті відбулася лекція про історію винекнення цього «свята».

Доктор історичних наук, професор Священко Зінаїда Василівна розповіла студентам про події 1939 року , коли в окупованій нацистами Чехословаччині празькі студенти та їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відсвяткувати річницю проголошення Чехословацької Республіки (28 жовтня 1918 року). Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, унаслідок якої було вбито студента Яна Оплетала. Прощання з Яном відбувалося 15 листопада 1939 року, сама ж похоронна процесія переросла в антинациську демонстрацію. Десятки демонстрантів були одразу заарештовні, а 17 листопада нациськими окупантами був здійснений штурм Празького університету. Більше 1200 студентів були заарештовані та вислані до концтабору Заксенхаузен. На згадку про ці трагічні події дата 17 листопада була обрана в якості Міжнародного дня студентів.