Науково-дослідна лабораторія «Відродження нації»

      Науково-дослідна лабораторія «Відродження нації» створена у 2015 р. (наказ № 964 від 1 грудня 2015 р.). Очолює лабораторію Карасевич Оксана Олегівна.

    Робота лабораторії спланована, ведеться системно і досить плідно. Основні напрямки роботи лабораторії знайшли відображення у перспективному плані, який складаний на 2015-2019 рр.
     Метою діяльності лабораторії є залучення наукового і виховного потенціалу університету і факультету, міської та районної адміністрації, шкільних та виховних закладів області для розвитку пріоритетних напрямків у галузі вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду національно патріотичного виховання особистості.
     Основним завданням лабораторії є:
• Керувати всіма видами діяльності лабораторії з національно-патріотичного виховання студентів та співробітників університету.
• Періодична організація і проведення тематичних заходів у руслі завдань національно-патріотичного виховання студентської молоді.
• Організовувати навчально - методичну роботу, розробляти сценарії круглих столів, зустрічей з відомими постатями України і Черкаського краю та інших різноманітних тематичних заходів у формуванні української нації.
• Періодично проводити тематичні виставки з національно-патріотичного життя університету та України.
• Зберігати наявні і слідкувати за надходженням нових тематичних матеріалів. Періодично влаштовувати зустрічі з працівниками Наукової бібліотеки, видавництва Києво-Могилянської академії, інституту Національної пам’яті з проблем національного та патріотичного виховання в Україні.
• Координація діяльності лабораторії з іншими навчальними закладами, музеями, культурно-просвітницькими та громадськими установами і організаціями.

1
      24 серпня 2017 р. колектив історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на чолі з деканом професором Анатолієм Карасевичем та жителями міста Умань взяли участь у загальноміських заходах до Дня незалежності України.

2
      В ході заходів, спрямованих на адаптацію першокурсників та формування патріотизму, 5 вересня 2017 р. студенти 1 курсу 14 групи історичного факультету разом із куратором викл. Янчуком М. М. відвідали в ДІАЗ «Стара Умань» мистецьку виставку «Герої серед нас».

3
        Серед захисників Вітчизни є 44 студенти історичного факультету, які в різні часи були і сьогодні є учасниками російсько-української війни 2014-2017 рр.

5
     Бої за Іловайськ, відомі також як Іловайський котел — бойові дії, що розгорнулися під містом Іловайськ Донецької області у серпні 2014 р. на початку чергової російсько-української війни уже у ХХІ столітті.

6
        23 серпня 2017 р. на Центральній площі Умані відбулось урочисте підняття прапора України на центральний флагшток міста. Церемонія, в якій взяли участь студенти історичного факультету на чолі з деканом Карасевичем А. О. відбулася з метою виховання у студентської молоді шанобливого ставлення до державних символів України, формування у неї національної свідомості та патріотизму.

7
      Під час відвідування історичним факультетом Гайсинського військкомату і спілки учасників бойових дій АТО. Своєрідний круглий стіл був присвячений проблемі реабілітації учасників бойових дій.

8
         22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні.

9
      19 травня у гості до історичного факультету Уманського державного педагогічного факультету імені Павла Тичини завітали в'язні політичних репресій національно-визвольних змагань 70-х рр. ХХ ст., які були активними учасниками другої хвилі дисидентського руху на Уманщині – хмельничанин КУЗЬМА ІВАНОВИЧ МАТВІЮК і уманчанин БОГДАН ДАНИЛОВИЧ ЧОРНОМАЗ.

10

       Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Його відзначають щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язаним до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

11

     16 травня 2017 р. на історичному факультеті відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ присвячений подіям Другої світової війни, а саме її завершальному етапу напередодні Великої перемоги над нацизмом. Враховуючи події останніх років у стосунках України і Росії, процесам декомунізації у нашій державі і, відповідно, формування нового світобачення українців, виникла нагальна потреба переглянути ціннісні орієнтири сьогодення. І переглянути таким чином, щоб не порушити принципи святої пам'яті про тих, хто не повернувся з поля брані, захищаючи світ від нацизму.

12

    У пам'ять про Євромайдан і Небесну Сотню студентським активом історичного факультетом на чолі зі студеканом –Максимом Стангрітом та під керівництвом заступника декана з виховної роботи – Анни Шауренко, у вестибюлі нового корпусу УДПУ імені Павла Тичини було представлено тематичну виставку «Пам'яті Героїв Небесної Сотні» та оформленоінформаційний стенд «Миттєвості і обличчя Майдану».

13


    З метою підвищення рівня патріотичного виховання студентської молоді студенти першого курсу історичного факультету 16 березня 2017 р. здійснили екскурсію до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», який поєднує села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану.

14
    З нагоди відзначення 80-річного ювілею від Дня народження непримиренного борця за Україну В'ячеслава Чорновола студенти історичного факультету відвідали його музей на Черкащині у селі Вільхівець.

15

    Основними напрямками діяльності лабораторії є:
1. Дослідження історії і теорії національного і патріотичного виховання на терені української держави;
2. Історіографія проблеми національного та патріотичного виховання у ХХ-ХХІ ст;
3. Національне та патріотичне виховання у роки незалежності України (1991-2016 рр.);
4. Створення фільмотеки художніх і документальних фільмів з проблем національного та патріотичного виховання;
5. Періодичне освітлення роботи історико-політичного клубу «Архів» та тематичних засідань філософського клубу «Таверна» кафедри суспільних дисциплін.

Організаційна структура лабораторії:
Завідувач лабораторіїКарасевич Оксана Олегівна
Лаборант  - Макаренко Ольга Миколаївна

   Наукові співробітники лабораторії:
- Карасевич А.О. кандидат філософських наук, професор, декан історичного факультету;
- Шачковська Л.С. кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедрою філософії та суспільних дисциплін;
- Балановський Я.М. кандидат політичних наук, доцент;
- Бондарь С.С. кандидат політичних наук, доцент;
- Кривошея І.І. кандидат історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії та методик навчання;
- Священко З.В. доктор історичних наук, професор, заступник декана з навчальної роботи;
- Устенко А.А. викладач кафедри всесвітньої історії та методик навчання;
- Шауренко А. В. кандидат історичних наук, заступник декана з виховної роботи;
- Скус О.В. кандидат історичних наук, доцент, голова наукової ради музею історії Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

    До роботи залучаються :

 - Історичний факультет УДПУ імені Павла Тичини;
 - Відділ виховної роботи УДПУ імені Павла Тичини;
 - Кафедра філософії та суспільних дисциплін історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини;
 - Кафедра історії України;
 - Кафедра всесвітньої історії та методик навчання УДПУ імені Павла Тичини;
 - Студентська рада історичного факультету
    До наукових досліджень залучаються науковці лабораторії «СОЦВИМІР» члени уманського регіонального відділення Соціологічної Асоціації України., провідні фахівці вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, викладачі та студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, співробітники музеїв.

Контактна інформація
Адреса: кімн. 308, вул.. Садова 28, м. Умань, Черкаська обл.., 20300
Тел.: (04744) 3-40-44
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.