New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

Прем’єрний показ фільму «Вільні люди»

8 грудня 2014 року на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини відбулася прем’єра документального фільму режисера Ганни Яровенко «Вільні люди». Фільм про те, як п’ятеро сучасних кобзарів і лірників (Тарас Компаніченко, Андрій Ляшук, Ярослав Крисько, Ярема Шевчук, Тарас Дороцький) на декілька днів стали мандрівними співцями і мандрували селами Черкащини. Чим сьогодні живуть ті, хто є уособленням української музичної традиції? Як наше суспільство сприймає забуті традиції? На ці та багато інших питань можна знайти відповіді проглянувши фільм.

Image10
Image11
Викладач кафедри загальної історії, директор музею Трипільською культури Владислав Чабанюк, який, до речі,  також причетний створення фільму, представив аудиторії поважних гостей: режисера Ганну Яровенко та одного з головних героїв – львівського кобзаря Ярослава Крисько.

Image5
Ганна Яровенко розповіла аудиторії про ідею створення фільму, про те, як проходили зйомки та про труднощі, з якими довелося зіткнутися.

Image4
Image12
По закінченню перегляду фільму один з головних героїв фільму, львівський кобзар Ярослав Крисько, виконав кілька творів, серед яких дума про Марусю Богуславку та кант на слова Стефана Яворського «Мире лукавий».

Image7

Image9
Після перегляду фільму декан історичного факультету професор Тетяна Кузнець висловила слова подяки його творцям.