50

Історичний кінолекторій

 Ось вже декілька років поспіль на історичному факультеті діє історичний кінолекторій. Його робота спрямована на вирішення низки навчально-виховних завдань. Передусім, кінолекторій має на меті розширення способів отримання історичних знань для студентів, стимулювання їх пізнавальної активності. Важливим є також формування у майбутніх істориків навичок історичної критики. Крім того, кінолекторій сприяє розвиткові естетичних смаків.
 Кінолекторій відвідують студенти всіх курсів. Сформовано актив, члени якого готують доповіді і повідомлення до кожного засідання. В минулому році відбулось 12 засідань, під час яких студенти переглянули і обговорили історичні фільми – найкращі зразки світового кінематографу. Всього, упродовж року кінолекторій відвідали понад 400 студентів.
 Цього навчального року вже відбулось 9 засідань. Кожне засідання цього року було присвячене важливій суспільній проблемі. Фільми для перегляду відбираються таким чином, щоб, використовуючи зміст кінокартини, можна було обговорити злободенну тему. Так, упродовж цього навчального року відбулись засідання на тему: «Мораль і політика» (фільм «Царевич Олексій»), «Доля імперій» (фільм «Завоювання. 1453»), «Місце нашої пам’яті: 1933 рік» (документальний фільм «Живі») та ін.
 Студенти беруть активну участь не тільки в засіданнях кінолекторію. але й у поповненні фільмотеки, яка вже складає кілька сотень історичних фільмів. Така форма як історичний кінолекторій роботи сприяє розширенню знань й урізноманітнює студентське дозвілля.

Ygl71MkrVtI