Навчально-методична лабораторія «Відродження нації»

Навчально-методична лабораторія «Відродження нації» створена у 2015 р. наказом ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини № 964 від 1 грудня 2015 р.

Завідувач лабораторії – к.і.н. Карасевич Оксана Олегівна,

Лаборант - Михайліна Анжеліка Олегівна

0 02 0a 804eb8edede5b8128c7dcee1f4ae080aa7b0399ae2597e2308119af840463c0e 3e1f6057

Навчально-методична лабораторія «Відродження нації» створена з метою організації та координації інформаційно-просвітницької роботи в університеті у сфері національно-патріотичного виховання здобувачів вищої освіти, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу, збереження, поширення і розвитку національної культури та української мови, виховання дбайливого відношення до історичної та культурної спадщини України, виховання і розвиток у здобувачів вищої освіти громадянськості, поваги до прав і свобод людини, формування у студентської молоді правової культури, політичної свідомості і грамотності, загальнолюдського ціннісного відношення до явищ громадського життя, соціальних груп, державних структур.

Основними завданнями лабораторії є:

- Організовувати та проводити тематичні заходи відповідно до завдань національно-патріотичного виховання студентської молоді.

Організовувати навчально-методичну роботу, розробляти сценарії круглих столів, зустрічей з відомими постатями України і Черкаського краю та інших різноманітних тематичних заходів пов`язаних із формуванням формування у студентської молоді загальнолюдських цінностей.

- Проводити тематичні виставки відповідно до плану роботи лабораторії.

- Зберігати наявні і слідкувати за надходженням нових тематичних матеріалів.

- Періодично влаштовувати зустрічі з працівниками Наукової бібліотеки, видавництва Києво-Могилянської академії, інституту Національної пам’яті з проблем національного та патріотичного виховання в Україні.

- Координувати діяльність лабораторії з іншими ЗВО, музеями, культурно- просвітницькими, громадськими установами та організаціями.

Основними напрямами діяльності лабораторії є:

- Дослідження історії та теорії національного і патріотичного виховання на теренах української держави;

- Реалізація концепції національно-патріотичного виховання  молоді щодо забезпечення вихованого процесу на історичному факультеті та в Університеті;

- Створення фільмотеки художніх і документальних фільмів з проблем національного та патріотичного виховання;

- Висвітлення роботи історико-політичного клубу «Архів»;

- Вивчення сучасних виховних систем, технологій і методик у сфері національно-патріотичного виховання, узагальнення та поширення кращого досвіду;

- Підтримка ініціативи громадських організацій міста щодо проведення благодійних заходів, спрямованих на підтримку військово-службовців, учасників АТО.

Співорганізаторами заходів, які проводить лабораторія є:

- Історичний факультет УДПУ імені Павла Тичини;

- Відділ виховної роботи УДПУ імені Павла Тичини;

- Кафедра соціальних і правових дисциплін;

- Кафедра історії України;

- Кафедра всесвітньої історії та методик навчання;

- Студентська рада історичного факультету;

- Науковці лабораторії «СОЦІОВИМІР»;

- Члени уманського регіонального відділення Соціологічної Асоціації України;

- Члени громадських організацій міста;

- Провідні фахівці ЗВО України та зарубіжжя;

- Викладачі та студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

- Співробітники музеїв.

План роботи лабораторії на 2021/2022 н.р.

Адреса: ауд. 308, вул.. Садова 28, м. Умань, Черкаська обл.., 20300

Тел.: (04744)3-40-44