ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Історик: професія з перспективою

Історик: професія з перспективою

Вибір майбутньої професії - один з перших серйозних кроків, які доводиться робити випускнику школи. Завершуючи навчання лише невелика кількість школярів точно знає куди вступати. Критерії вибору у більшості однакові: престижність професії, можливість гарно заробляти, і лише в деяких випадках, особиста зацікавленість фахом. 

Побутує думка, що історична освіта - це прямий шлях до викладацької діяльності, що випускники цього напряму мають лише одну перспективу - вчитель історії у школі. Дане судження є лише стереотипом, який не має об’єктивного підґрунтя. Протягом століть історична освіта була показником високих інтелектуальних здібностей, давала можливість добре заробляти та самореалізуватися. До сьогоднішнього дня не змінилося нічого, окрім того, що історія стала більш цікавою. Сьогодні історія - це не просто банальне зубріння дат та подій. Це наука, що дозволяє поринути у романтичний світ минулого, зрозуміти багато того, що відбувається сьогодні.

dovzenko 

Освічена людина - це рідкість, оскільки освіченість припускає таку ступінь знайомства з різними сторонами людської культури, яку інші окремі галузі знання просто не в змозі дати, на відміну від історичного напряму. Отже, варто більш детально розібратися, що вивчають студенти цього напряму, які перспективи очікують на випускників істориків.

Що вивчають історики?

Майбутні історики мають справу з усією історією людства, від появи людини до сьогодення, і з усіма її сторонами - економікою, політикою, культурою. Майбутній історик отримує можливість дізнатися одночасно про єгипетські піраміди та про перспективи виборів американського президента, про замки Луари та про тенденції економічного розвитку сучасного світу. При цьому мова йде не тільки про знання, які студенти отримують в рамках звичайних історичних дисциплін. Під час здобуття фаху історика студент отримує вміння логічно, швидко та широко мислити. 

 

per3

Ким працюють історики?

Отримавши різнобічну та глибоку гуманітарну освіту випускники історичного напряму працюють у різних сферах. Звісно хтось обирає роботу вченими або викладачами, вчителями, інші працюють в політичних фондах, аналітичних центрах, у сфері бізнесу. Також історики мають можливість працювати в журналістиці та на телебаченні. Ще один напрям працевлаштування - сфера менеджменту та органи державного управління. Випускники історичних факультетів можуть зробити кар'єру на посаді спічрайтерів та аналітиків. В їх обов'язки входить складання оглядів, аналіз явищ в динаміці. Досить велика кількість істориків працюють особистими радниками або іміджмейкерами видатних політиків та громадських діячів. 

Історики працюють там, де потрібні аналітичні здібності: за роки навчання формується звичка постійного порівняння та аналізу; виробляється автоматичний навик виявляти казуальні зв'язки - що до чого може призвести. Важлива властивість істориків - вміння аргументувати свою точку зору: формулювати ідеї, відстоювати їх у полеміці. Ще один навик, який затребуваний у роботодавців, - здатність логічно говорити і структурувати письмову мову.

Міцний фундамент отриманої історичної освіти дозволяє будувати практично будь-яку кар'єру. Мабуть кращим свідченням перспективності професії є самі випускники історичного напряму, що досягли неабияких успіхів. Серед них: Х’ю Лорі, Катерина Осадча, Патрік Зюскінд, Дональд Туск, Ігор Литовченко та багато інших.

fern2

При підготовці статті використано матеріал з сайту http://www.osvita.org.ua/articles/1323.html