ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

 


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 

50

Науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини»

Науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» створена у 2007 році (наказ підписано 15.02.2007 р.). Очолює лабораторію доктор історичних наук, професор кафедри історії України Тетяна Володимирівна Кузнець.

1

Робота лабораторії спланована, ведеться системно і досить плідно. Основні напрямки та результати наукових пошуків знайшли відображення у перспективному плані роботи лабораторії. Лабораторія співробітничає з Державним історико-архітектурним заповідником «Стара Умань», Уманським краєзнавчим музеєм.

DSC 8373

Офіційне відкриття лабораторії відбулося 21 грудня 2007 року. Тоді ж були проведені Перші Уманські краєзнавчі читання «Міжконфесійна палітра Уманщини ХVІІІ – ХХ століть», присвячені пам'яті Хрисанфа Ящуржинського. Тоді ж було вирішено започатковані читання проводити щорічно і кожні з них присвячувати пам'яті одного з краєзнавців Уманщини. Інформація про це була опублікована в газеті «Уманська зоря» (23 січня 2008 р.). Запрошення до співпраці істориків, краєзнавців, усіх небайдужих до історії нашого краю було подане у статті Кузнець Т.В. «Історичне краєзнавство Уманщини». Своєрідним підсумком дослідницької праці упродовж року є Уманські краєзнавчі читання, які з того часу проводяться щорічно.

Іншим важливим показником ефективності наукової праці є підготовка та захист кандидатських дисертацій з проблем локальної історії. За час діяльності лабораторії були обговорені і рекомендовані до захисту кандидатські дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук Сокирської Владилени Володимирівни «Наукова та громадсько-педагогічна діяльність Г.Ю. Храбана (1902-1990)», Скус Ольги Володимирівни «Трансформація конфесійних осередків на Уманщині (1793-1917 рр.)», Семенчук Оксани Олександрівни «Православні священицькі родини Уманщини в суспільно-політичному житті ХІХ – початку ХХ ст.», Мельник Ірини В’ячеславівни «Єврейське населення Уманщини кінця ХVІІІ – початку ХХ століття», Опацького Ігоря Юрійовича «Родина Курінних у громадсько-політичному та національно-культурному житті України кінця ХІХ- першої половини ХХ століття», Тацієнко Наталії Леонідівни «Селянство Правобережної України в імперський період 1793 – 1917 рр. (на матеріалах Уманського повіту)», Перепелюк Ольги Максимівни «Церковні хори в Київській єпархії ХІХ – початку ХХ століття».

Лабораторія реалізовує науковий проєкт «Сторінки усної історії Уманщини», у межах якого видрукувано 9 тематичних томів усноісторичних досліджень.

Усноісторичні дослідження були розпочаті у 2008 році. До їх проведення залучаються як члени лабораторії, так і студенти історичного факультету. Зібрані матеріали використовуються в освітньому процесі.

Діяльність лабораторії високо оцінена Національною спілкою краєзнавців України: рішенням її Президії від 10 лютого 2015 року лабораторія відзначена Грамотою.

gramota

Станом на початок 2023/2024 навчального року кейс Науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» містить 10 монографій з різних аспектів історії Уманщини та 302 наукові статі, опубліковані у наукових та фахових виданнях, а також у виданнях, що індексуються у Scopus та Wof. 18 праць членів лабораторії впроваджуються в освітній процес та використовується в екскурсійній роботі, про що свідчать акти впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітніх та наукових закладах міста Умань та Уманського району.

Склад науково-дослідної лабораторії (2023-2024н. р.)

  1. Кузнець Т. В. – д. іст. н., професор
  2. Кривошея І. І. – к. іст. н., професор
  3. Скус О. В. – к. іст. н., доцент
  4. Тацієнко В. С. – к. іст. н., доцент
  5. Тацієнко Н. Л. – к. іст. н., в.о. доцента
  6. Чучалін О. П. – к. іст. н., доцент
  7. Давидюк В. Д. – директор ДІАЗ «Стара Умань»
  8. Джагунова О. І. – к. іст. н., викладач
  9. Максимчук О. В. – аспірантка
  10. Присяжнюк Ю. А. – ст. лаборант
  11. Гноєва К.М. – лаборант

Контактна інформація
Адреса: кімн. 111, вул. Садова 28, м Умань, Черкаська обл., 20300
Тел.: (04744) 3-03-27
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.