ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ

50

Міжнародна діяльність

Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямів діяльності історичного факультету УДПУ. Розвиток міжнародних зв’язків і співробітництва здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, реалізації положень Болонської декларації. Факультет займається розвитком співробітництва із закордонними навчальними закладами, фондами, організаціями з метою залучення викладачів та студентів університету до участі у міжнародних проєктах, програмах стажувань, конференціях, та проведення спільних наукових досліджень тощо. Наукове співробітництво із закордонними організаціями здійснюється за такими напрямами: спільне проведення наукових заходів; підвищення фаху викладачів шляхом стажування в навчальних закладах інших країн, а також участі у міжнародних семінарах; спільна видавнича діяльність з ученими інших країн.

Викладачі факультету беруть активну участь у Міжнародних конференціях в межах України і за кордоном, зокрема найбільше в Польщі, а також в Молдові, Білорусії, Словенії і Азербайджані, Туреччині та ін. Також викладачі історичного факультету активно долучились до міжнародної наукової конференції «Хасидський досвід – література, притча, мелодія»,  яка відбулась 8 – 9 липня 2019 р. в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. У роботі конференції взяла участь представницька делегація викладачів та студентів історичного факультету, очолена професором Анатолієм Карасевичем. До її складу увійшли викладачі Ярослав Балановський, Володимир Фуркало, Ігор Кривошея, Ігор Опацький, Ольга Макаренко та студенти Ольга Чумак, Вікторія Немеш, Альона Дабіжа, Людмила Пісецька.

Про плідну міжнародну співпрацю із іншими науковими організаціями свідчить і участь викладачів історичного факультету у роботі Міжнародної конференції: «МІСТА ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 1793–1917 РР.: УКРАЇНЦІ, ЄВРЕЇ, ПОЛЯКИ УМАНІ В УМОВАХ ІМПЕРСЬКОЇ АСИМІЛЯЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ». В роботі конференції взяли участь науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Керівництво українського представництва канадського благодійного фонду «Українсько-Єврейська зустріч», Інститут історії Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), Північно-Західний університет в Чікаго (США), Уманський краєзнавчий музей, викладачі та студенти історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини. 

Проф. Ігор Кривошея, доц. Ігор Фицик, старший викладач Сергій Куценко, аспіранти Анюта Радчук, Антон Терещук, студенти Максим Доценко, Тетяна Писарчук, Сніжана Мойсей, Олександра Денисюк – учасники Польсько-Української літньої школи  «Свобода і політика. Протестні спільноти та мережі спротиву» (весна-осінь 2021). Організатори: Філософський факультет Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), Польський культурно-освітній центр та історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (Умань, Україна) у співпраці з Європейським Центром Солідарності (Гданськ, Польща). Проєкт триває, здійснюється збір та опрацювання матеріалів для спільної аспірантсько-студентської публікації.

Викладачі історичного факультету беруть участь у наукових та освітніх проєктах, програмах та Міжнародних грантах. Так, професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання Світлана Біляєва взяла участь у двох міжнародних проектах Oxford University press і проекті Міжнародного союзу Академій Наук. Вона є також членом редколегії журналу «History and Art», Егейський університет, Ізмір, Туреччина; голова правління історико-культурного товариства «Україна-Туреччина»; член Українського Національного комітету ІКОМОС (ЮНЕСКО); член Європейської археологічної асоціації

Проф. Ігор Кривошея – координатор наукової частини та учасник реалізації міжнародного проекту «ReHerit: Спільна відповідальність за спільну спадщину» (Львів-Умань), який фінансувався Європейським Союзом» (2018–2020 рр.). Проф. Ірина Кривошея – учасниця V фази програми «Інноваційний університет та лідерство» у співпраці з Варшавським та Ягеллонським університетами, жовтень 2019 р.

Викладачі факультету (Олена Скрипник, Катерина Діденко, Альона Шмалюх, Олена Максимчук, Любов Шачковська, Тетяна Родік, Вікторія Фуркало, Володимир Фуркало, Ярослав Балановський, Вікторія Пархета, Дар'я Коваль) взяли участь у міжнародному стажуванні «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: досвід європейських країн» (Польща –Україна) вересень – жовтень 2021 р. Організатори заходу: Фундація «Зустріч» (Польща), Центр розвитку кар’єри ГО «Соборність» (Україна), Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (Україна).

19-25 лютого 2023 року викладачі історичного факультету Олена МАКСИМЧУК, Ольга ГОНЧАРОВА та аспірантка 2 року навчання Аліна БАЛАБАЙ взяли участь у міжнародній міждисциплінарній школі «Cross disciplines: How to study in an Interdisciplinary framework» у палацовому комплексі Дембіна поблизу Познані (Польща). Участь в школі, організована Університетом імені Адама Міцкевича в Познані.

Міжнародна діяльність історичного факультету спрямована на забезпечення його інтеграції з міжнародною університетською спільнотою, створення оптимальних умов для академічної мобільності студентів та викладачів, реалізації спільних освітніх програм, підготовки наукових кадрів.

Наші студенти навчаються та вдосконалюють свої знання в таких освітніх закладах як Інститут європейської культури в Гнєзно, Інститут європейської культури Університету імені Адама Міцкевича, який входить у топ-5 кращих університетів Польщі,  Поморській Академії (Слупськ,) та ін.

Детальніша інформація щодо міжнародної діяльності факультету - у заступника декана з міжнародної діяльності Олени Максимчук

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.