Кривошея Ірина Іванівна

Фото 1

Кривошея Ірина Іванівна – професор, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання.

Місце народження: народилась 12 серпня в  м. Умані.

Освіта: у 1985 р. закінчила (із золотою медаллю) Ульяновську середню школу №2 (Кіровоградська область). У 1989 р. закінчила з відзнакою історичний факультет Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна.

Трудова діяльність: у 1989 р. розпочала трудову діяльність вчителем історії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 в м. Умань Черкаської області. З 1995 р. працювала асистенткою кафедри українознавства УДПІ імені П.Г. Тичини. Впродовж 1995-1998 рр. – аспірантка УДПІ імені П.Г. Тичини. У 1998-2002 р. працювала на посадах старшого викладача, доцента кафедри історії УДПУ імені Павла Тичини. У 2003-2010 рр. – доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ПВНЗ «Європейський університет», Уманська філія. Впродовж 2011-2013 рр. – докторантка кафедри історії України Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова. У 2014-2017 рр. – завідувач кафедри історії культури та методик навчання УДПУ імені Павла Тичини. З 2017 р. до сьогодні – професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання УДПУ імені Павла Тичини.

Науковий ступінь, вчене звання: у 1998 р. у спеціалізованій вченій раді при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 07.00.01 – Історія України. Тема дисертації: «Козацька старшина Переяславського полку (XVII-XVIII ст.)». У 2002 р. здобула наукове звання доцента кафедри історії. У 2014 р. у спеціалізованій вченій раді при Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук із спеціальності 07.00.01 – історія України. Тема дисертації: «Неурядова старшина Української козацької держави (XVII-XVIII ст.)». У 2016 р. отримала вчене звання професора.

Забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Історія культури зарубіжних країн, Українське козацтво та його аналоги (бакалаврат), Культурно-історичний розвиток світових цивілізацій (магістратура), Культура і цивілізація (аспірантура).

Наукові інтереси: історія та генеалогія козацької старшини; історія неурядової старшини Гетьманщини, повсякденне життя козацької старшини; джерела історії XVII-XVIII ст.

Нагороди: Нагороджена Грамотою МОН України (2019), Подякою МОН України (2018), почесною грамотою Уманської міської ради (2015), грамотами та подяками керівництва університету.