Гордієнко В'ячеслав Володимирович

Фото 1

Гордієнко В’ячеслав Володимирович – доцент кафедри всесвітньої історії та методик навчання.

Місце народження: народився 26 лютого 1962 р. у с. Щуча-Гребля, Бахмацького району, Чернігівської області.

Освіта: у 1979 р. закінчив Дмитрівську середню школу, Бахмацького району, Чернігівської області. У 1988 р. закінчив історичний факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка (з відзнакою).

Трудова діяльність: у 1979 р. розпочав трудову діяльність у Ніжинському ТУ-2 м. Ніжин, Чернігівської області. Упродовж 1980 – 1983 рр. проходив службу в прикордонних військах на кордоні із Афганістаном. З 1988 р. працював викладачем суспільних дисциплін у Тульчинському ветеринарному технікумі м. Тульчина Вінницької області. У 1995 – 1998 рр. навчався в аспірантурі історичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У 1998 р. був призначений на посаду завідуючого денним відділенням Тульчинського технікуму ветеринарної медицини. З 2001 по 2005 рр. працював на посаді начальника відділу Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області. З 2005 р. по 2011 рр. працював на посаді старшого викладача, доцента кафедри гуманітарних дисциплін Уманського державного аграрного університету. З 2011 р. – на посаді доцента кафедри всесвітньої історії та методик навчання історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Науковий ступінь, вчене звання: у 1999 р. у спеціалізованій вченій раді історичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 07.00.01 – Історія України. Тема дисертації: «Православні конфесії в Україні періоду Другої світової війни (вересень 1939 – вересень 1945 рр.)». У 2008 р. здобув звання доцента кафедри гуманітарних дисциплін.

Забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Історія середніх віків, Нова історія країн Європи та Америки, Історіографія всесвітньої історії, Військова історія Європи.

Наукові інтереси: релігійно-церковне життя в Україні у період Другої світової війни, інваліди війни в післявоєнній Україні, історія історіографії.

Нагороди: нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти» (2001), почесною грамотою Черкаської обласної ради (2015), грамотами та подяками керівництва університету.