Кривошея Ігор Іванович

Фото 1

Кривошея Ігор Іванович – кандидат історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання.

Місце народження: народився 25 січня 1969 р. в м. Ангарськ Іркутської обл.

Освіта: у 1986 році закінчив Бобринецьку середню школу Бобринецького району Кіровоградської області. У 1991 р. закінчив історичний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені О. С. Пушкіна.

Трудова діяльність: у 1991 р. розпочав трудову діяльність вчителем історії Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Уманського району Черкаської області. У 1994 р. перейшов працювати на посаду викладача кафедри українозавства Уманського державного педагогічного інституту ім. П. Г. Тичини. З 1994 по 2012 рр. працював на посадах викладача кафедри українознавства, згодом старшого викладача та доцента кафедри історії України. З 2012 по 2017 рр. професор, завідувач кафедри всесвітньої історії та правознавства (загальної історії) Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. З 2017 р. професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання. У 2008 – 2016 рр. – науковий директор Польського культурно-освітнього центру Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. У 2006-2018 рр. працював за сумісництвом ученим секретарем Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».

Науковий ступінь, вчене звання: У 1997 р. у спеціалізованій вченій раді при Київському університеті імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 07.00.01 – Історія України. Тема дисертації: «Еволюція дворянства Правобережної України наприкінці XVIII–XX ст. (за матеріалами Київської губернії)». Кандидат історичних наук з 1998 р У 2002 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри історії України. У 2015 р. присовєно вчене звання професора кафедри загальної історії.

Забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Історія стародавнього світу, Генеалогія, Поляки в історії України кінця XVIII – поч. ХХ ст., Джерела та історіографія історії шляхти Правобережної України.

Наукові інтереси: магнатерія Правобережної України ХVII – початку ХХ ст., історія та генеалогія правобережної шляхти, історія Умані та Уманщини, історія Уманського василіянського монастиря.

Нагороди: Нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2011), Почесною грамотою МОН України (2004, 2008), Почесною грамотою Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації (2008, 2010), Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації (2014, 2015), численими грамотами та подяками університету. У 2019 р. Національною спілкою краєзнавців України присвоєно звання «Почесний краєзнавець України».

Профілі:

light check mark 1f5f8Orcid light check mark 1f5f8Google Scholar (Академія)