Запорожець Микола Олексійович

Фото 1

Запорожець Микола Олексійович – кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальних та правових дисциплін.

Місце народження:  народився 10 червня 1948 року (с. Лісове Тальнівського р-ну, Черкаської обл.).

Освіта:у 1966 році закінчив Чорну Кам’янську середню школу Маньківського району Черкаської області. У 1976 р. закінчив Київський ордена Леніна державний університету імені Тараса Шевченка.

Трудова діяльність: з 1976 р. і по даний час працює на посаді доцента кафедри соціальних і правових дисциплін. З 1980–1985 рр. працював директором Уманського філіалу університету марксизму-ленінизму Черкаського обкому компартії України.

Науковий ступінь, вчене звання: у 1994 р. у спеціалізованій вченій раді при Київському університеті імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.05 – Історія філософії. Тема дисертації: «Критика П. Юркевичем філософського матеріалізму». У 1996 р. здобув вчене звання доцента кафедри суспільних наук.

Забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Філософія, Філософія та соціологія освіти.

Наукові інтереси: історія філософії, соціально-філософські проблеми сучасного суспільства.

Нагороди: Нагороджений Почесними грамотами МОН України (1995, 1997), нагрудним знаком «Відмінник освіти», медаллю «Петра Могили», медаллю «Почесний ветеран» (2017 р.), почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації (2000 р.) грамотами та подяками керівництва університету.