Рогожа Марія Миколаївна

Фото 1

Рогожа Марія Миколаївна – доцент кафедри історії України, кандидат історичних наук.

Місце народження: народилася 17 травня 1953 р. в с. Красноставка Маньківського району Київської області. В 1970 р. закінчила Добрянську середню школу Маньківського району Черкаської області.

Освіта: в 1974 р. закінчила історичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка; у 1981 – 1984 рр. навчалась в аспірантурі Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка; в 1992 – 1995 рр. в докторантурі цього ж університету.

Трудова діяльність: в 1974 р. розпочала трудову діяльність вчителькою історії і суспільствознавства Сухоташлицької середньої школи Вільшанського району Кіровоградської області. У 1976 – 1978 рр. другий секретар Вільшанського райкому комсомолу Кіровоградської області; інструктор інформаційно-методичного центру Кіровоградського обкому комсомолу. У 1978 – 1981 рр. викладач Кіровоградського педагогічного інституту ім. О. С. Пушкіна. З 1988 р. на посаді доцента Уманського державного педагогічного інституту ім. П. Г. Тичини.

Науковий ступінь, вчене звання: у 1985 р. Вища атестаційна комісія при Раді Міністрів СРСР затвердила рішення Ради Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка про присудження вченого ступеня кандидата історичних наук. Тема дисертації «Історіографія партійного керівництва культурним будівництвом в Україні в умовах розвинутого соціалізму». У 1990 р. рішенням Державного Комітету народної освіти СРСР присвоєно вчене звання доцента.

Забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Джерелознавство історії України; Історія України ХХ – початку ХХІ століття; Історія української діаспори.

Наукові інтереси: джерела, історіографія, біоісторіографія національно-визвольних змагань 1917 – 1920/21 рр.

Нагороди: Почесна грамота Черкаської обласної державної адміністрації (2007); Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2013); Знак «Відмінник освіти України» (2005); Знак «Антон Макаренко» (2008).