DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

ІІІ заїзд – фініш археологічної практики 2018 року

Однією із родзинок підготовки студентів-істориків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є щорічна археологічна практика, що для студентів ІІІ заїзду проходила у складі Трипільської експедиції НАН України Інституту археології під керівництвом кандидата історичних наук Олексія Корвін-Піотровського, наукового співробітника Інститут археології НАН України Едуарда Овчиннікова, директора державного історико культурного заповідника «Трипільська культура» Владислава Чабанюка та старшого викладача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, кандидата історичних наук Анни Шауренко.

Протягом навчального року молодь отримувала теоретичні знання з археології України, а тепер – змогу закріпити їх на практиці. Студенти були ознайомлені з технікою безпеки під час розкопок, дослідили основні етапи польового археологічного дослідження, вивчили прийоми роботи з інструментами, визначили правила фіксації знайдених об’єктів та вимоги щодо ведення польового щоденника. Під час археологічної практики детально розібралися з усіма польовими експедиційними роботами: розбивкою розкопів, шифруванням знайденого матеріалу, сучасними методами вивчення археологічних пам’яток. Початкові знахідки стали ковтком якихось свіжих і нових переживань. Кожен на короткий час уявив себе археологом, відчув усю відповідальність і цінність справи.

Незабутньою виявилася екскурсія до місцевого музею «Трипільська культура», гідом якої був директор ДІКЗ та викладач кафедри всесвітньої історії та методик навчання за сумісництвом – Владислав Чабанюк.

За період практики, студенти ІІІ заїзду, пережили незабутні емоції: підтримку, азарт, подяку, обурення, розуміння, гнів, турботу, інтерес, розгубленість, радість, сміх, спокій, захоплення, повагу… Крім того, їх перший спільний виїзд відіграв роль акордного кроку до розуміння одне одного та єдності в колективі.

Археологічна практика майбутніх експертів історико-культурних цінностей дозволяє поєднати знання, вміння і навички, допомагає стати справжнім фахівцем та залишає приємні спогади на все життя!