Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

ІІІ заїзд – фініш археологічної практики 2018 року

Однією із родзинок підготовки студентів-істориків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є щорічна археологічна практика, що для студентів ІІІ заїзду проходила у складі Трипільської експедиції НАН України Інституту археології під керівництвом кандидата історичних наук Олексія Корвін-Піотровського, наукового співробітника Інститут археології НАН України Едуарда Овчиннікова, директора державного історико культурного заповідника «Трипільська культура» Владислава Чабанюка та старшого викладача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, кандидата історичних наук Анни Шауренко.

Протягом навчального року молодь отримувала теоретичні знання з археології України, а тепер – змогу закріпити їх на практиці. Студенти були ознайомлені з технікою безпеки під час розкопок, дослідили основні етапи польового археологічного дослідження, вивчили прийоми роботи з інструментами, визначили правила фіксації знайдених об’єктів та вимоги щодо ведення польового щоденника. Під час археологічної практики детально розібралися з усіма польовими експедиційними роботами: розбивкою розкопів, шифруванням знайденого матеріалу, сучасними методами вивчення археологічних пам’яток. Початкові знахідки стали ковтком якихось свіжих і нових переживань. Кожен на короткий час уявив себе археологом, відчув усю відповідальність і цінність справи.

Незабутньою виявилася екскурсія до місцевого музею «Трипільська культура», гідом якої був директор ДІКЗ та викладач кафедри всесвітньої історії та методик навчання за сумісництвом – Владислав Чабанюк.

За період практики, студенти ІІІ заїзду, пережили незабутні емоції: підтримку, азарт, подяку, обурення, розуміння, гнів, турботу, інтерес, розгубленість, радість, сміх, спокій, захоплення, повагу… Крім того, їх перший спільний виїзд відіграв роль акордного кроку до розуміння одне одного та єдності в колективі.

Археологічна практика майбутніх експертів історико-культурних цінностей дозволяє поєднати знання, вміння і навички, допомагає стати справжнім фахівцем та залишає приємні спогади на все життя!