ІІІ заїзд – фініш археологічної практики 2018 року

Однією із родзинок підготовки студентів-істориків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є щорічна археологічна практика, що для студентів ІІІ заїзду проходила у складі Трипільської експедиції НАН України Інституту археології під керівництвом кандидата історичних наук Олексія Корвін-Піотровського, наукового співробітника Інститут археології НАН України Едуарда Овчиннікова, директора державного історико культурного заповідника «Трипільська культура» Владислава Чабанюка та старшого викладача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, кандидата історичних наук Анни Шауренко.

Протягом навчального року молодь отримувала теоретичні знання з археології України, а тепер – змогу закріпити їх на практиці. Студенти були ознайомлені з технікою безпеки під час розкопок, дослідили основні етапи польового археологічного дослідження, вивчили прийоми роботи з інструментами, визначили правила фіксації знайдених об’єктів та вимоги щодо ведення польового щоденника. Під час археологічної практики детально розібралися з усіма польовими експедиційними роботами: розбивкою розкопів, шифруванням знайденого матеріалу, сучасними методами вивчення археологічних пам’яток. Початкові знахідки стали ковтком якихось свіжих і нових переживань. Кожен на короткий час уявив себе археологом, відчув усю відповідальність і цінність справи.

Незабутньою виявилася екскурсія до місцевого музею «Трипільська культура», гідом якої був директор ДІКЗ та викладач кафедри всесвітньої історії та методик навчання за сумісництвом – Владислав Чабанюк.

За період практики, студенти ІІІ заїзду, пережили незабутні емоції: підтримку, азарт, подяку, обурення, розуміння, гнів, турботу, інтерес, розгубленість, радість, сміх, спокій, захоплення, повагу… Крім того, їх перший спільний виїзд відіграв роль акордного кроку до розуміння одне одного та єдності в колективі.

Археологічна практика майбутніх експертів історико-культурних цінностей дозволяє поєднати знання, вміння і навички, допомагає стати справжнім фахівцем та залишає приємні спогади на все життя!