New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

ІІІ заїзд – фініш археологічної практики 2018 року

Однією із родзинок підготовки студентів-істориків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є щорічна археологічна практика, що для студентів ІІІ заїзду проходила у складі Трипільської експедиції НАН України Інституту археології під керівництвом кандидата історичних наук Олексія Корвін-Піотровського, наукового співробітника Інститут археології НАН України Едуарда Овчиннікова, директора державного історико культурного заповідника «Трипільська культура» Владислава Чабанюка та старшого викладача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, кандидата історичних наук Анни Шауренко.

Протягом навчального року молодь отримувала теоретичні знання з археології України, а тепер – змогу закріпити їх на практиці. Студенти були ознайомлені з технікою безпеки під час розкопок, дослідили основні етапи польового археологічного дослідження, вивчили прийоми роботи з інструментами, визначили правила фіксації знайдених об’єктів та вимоги щодо ведення польового щоденника. Під час археологічної практики детально розібралися з усіма польовими експедиційними роботами: розбивкою розкопів, шифруванням знайденого матеріалу, сучасними методами вивчення археологічних пам’яток. Початкові знахідки стали ковтком якихось свіжих і нових переживань. Кожен на короткий час уявив себе археологом, відчув усю відповідальність і цінність справи.

Незабутньою виявилася екскурсія до місцевого музею «Трипільська культура», гідом якої був директор ДІКЗ та викладач кафедри всесвітньої історії та методик навчання за сумісництвом – Владислав Чабанюк.

За період практики, студенти ІІІ заїзду, пережили незабутні емоції: підтримку, азарт, подяку, обурення, розуміння, гнів, турботу, інтерес, розгубленість, радість, сміх, спокій, захоплення, повагу… Крім того, їх перший спільний виїзд відіграв роль акордного кроку до розуміння одне одного та єдності в колективі.

Археологічна практика майбутніх експертів історико-культурних цінностей дозволяє поєднати знання, вміння і навички, допомагає стати справжнім фахівцем та залишає приємні спогади на все життя!