uken

Блог декана

80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;

- Практика у складі академічної археологічної експедиції;

- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;

- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;

- Навчання на військовій кафедрі;

- Аспірантура з «Історії та археології»;

- Докторантура з «Історії та археології»;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання

50

Вічна пам'ять тим, у кого життя забрав Голодомор…

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 Вічна пам'ять тим, у кого життя забрав Голодомор…

 В останню суботу литопада все більше свічок пам’яті у вікнах і на майданах по всій країні. За останні роки практично подолано дефіцит інформації стосовно страшних подій 1932-1933 років. Тепер кожен може дізнатися, як це було. Розуміти чи не розуміти, сприймати чи не сприймати – це вже моральний вибір. І моральна відповідальність.

голодомор умань

 Історики Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини з трепетом поставилися до вшануванні пам’яті тих, чиє життя забрав Голодомор. Заступником декана з виховної роботи Кукурузою Антоніною Василівною спільно з студентською радою факультету було розроблено та проведено з 18 до 23 листопада низку пам’ятних заходів.

голодомор умань

 Куратори кожної з академічних груп провели тематичні кураторські години, об’єктом обговорення на яких стали події 1932-1933 років. Кураторами 31 групи Семенчук Оксаною Олександрівною та 32 групи Діденко Катериною Володимирівною були організовані та проведені акції «Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам'ять» . Студенти-історики роздавали шматочки хліба жителям міста та наголошували на важливості народної памяті про ті події.

 Студенти 21 групи разом з куратором Священко Зінаїдою Василівною організували та провели захід «Людської пам’яті мости…», в ході якого були наведені страшні цифри жертв Голодомору в Україні, на Черкащині та Уманщині.

голодомор умань

 Студенти 12 групи разом з куратором Кулик І. В. приєднались до вшанування памяті жертв Голодомору, роздаючи студентам університету пам’ятні стрічки з написом «Не дамо згасити свічу пам’яті».

 Студенти 24 групи записали документальні фільми про Голодомор на диски та подарували їх жителям міста.

 Студенти 33 групи організували акцію «Запали свічу пам’яті» і роздали свічки населенню для вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

голодомор умань

 Доцентом кафедри всесвітньої історії та правознавства Сокирською Владою Володимирівною було проведено кінолекцію для студентів ІІІ і IV курсів на тему: «Голодомор 1932 – 1933 рр.: свідчення очевидців».

 В’ячеслав Володимирович Гордієнко організував черговий сеанс кінолекторію. Студенти подивилися кінофільм «Живі».

 Протягом тижня біля деканату історичного факультету працювала фотовиставка «Німа правда історії». Напевно, фото з тих трагічних років краще проілюстрували масштаб трагедії, ніж сотні сказаних слів.

golodomor 12

 Кульмінацією урочистостей стало запалення свічок пам’яті 23 листопада о 16.00 біля Меморіалу жертвам репресій. Історики запалили свічки та вшанували жертв Голоду хвилиною мовчання.

 

 {phocagallery view=category|categoryid=20| limitstart=1|limitcount=35|detail=3|displayname=0| displaydetail=3|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}