uken

Блог декана

изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!  

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;

- Практика у складі академічної археологічної експедиції;

- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;

- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;

- Навчання на військовій кафедрі;

- Аспірантура з «Історії та археології»;

- Докторантура з «Історії та археології»;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання

50

Вічна пам'ять тим, у кого життя забрав Голодомор…

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 Вічна пам'ять тим, у кого життя забрав Голодомор…

 В останню суботу литопада все більше свічок пам’яті у вікнах і на майданах по всій країні. За останні роки практично подолано дефіцит інформації стосовно страшних подій 1932-1933 років. Тепер кожен може дізнатися, як це було. Розуміти чи не розуміти, сприймати чи не сприймати – це вже моральний вибір. І моральна відповідальність.

голодомор умань

 Історики Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини з трепетом поставилися до вшануванні пам’яті тих, чиє життя забрав Голодомор. Заступником декана з виховної роботи Кукурузою Антоніною Василівною спільно з студентською радою факультету було розроблено та проведено з 18 до 23 листопада низку пам’ятних заходів.

голодомор умань

 Куратори кожної з академічних груп провели тематичні кураторські години, об’єктом обговорення на яких стали події 1932-1933 років. Кураторами 31 групи Семенчук Оксаною Олександрівною та 32 групи Діденко Катериною Володимирівною були організовані та проведені акції «Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам'ять» . Студенти-історики роздавали шматочки хліба жителям міста та наголошували на важливості народної памяті про ті події.

 Студенти 21 групи разом з куратором Священко Зінаїдою Василівною організували та провели захід «Людської пам’яті мости…», в ході якого були наведені страшні цифри жертв Голодомору в Україні, на Черкащині та Уманщині.

голодомор умань

 Студенти 12 групи разом з куратором Кулик І. В. приєднались до вшанування памяті жертв Голодомору, роздаючи студентам університету пам’ятні стрічки з написом «Не дамо згасити свічу пам’яті».

 Студенти 24 групи записали документальні фільми про Голодомор на диски та подарували їх жителям міста.

 Студенти 33 групи організували акцію «Запали свічу пам’яті» і роздали свічки населенню для вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

голодомор умань

 Доцентом кафедри всесвітньої історії та правознавства Сокирською Владою Володимирівною було проведено кінолекцію для студентів ІІІ і IV курсів на тему: «Голодомор 1932 – 1933 рр.: свідчення очевидців».

 В’ячеслав Володимирович Гордієнко організував черговий сеанс кінолекторію. Студенти подивилися кінофільм «Живі».

 Протягом тижня біля деканату історичного факультету працювала фотовиставка «Німа правда історії». Напевно, фото з тих трагічних років краще проілюстрували масштаб трагедії, ніж сотні сказаних слів.

golodomor 12

 Кульмінацією урочистостей стало запалення свічок пам’яті 23 листопада о 16.00 біля Меморіалу жертвам репресій. Історики запалили свічки та вшанували жертв Голоду хвилиною мовчання.

 

 {phocagallery view=category|categoryid=20| limitstart=1|limitcount=35|detail=3|displayname=0| displaydetail=3|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}