Блог декана

New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

СЛАВА УКРАЇНІ!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

ВИВЧЕННЯ УМАНСЬКОЇ МИНУВШИНИ

 

До Дня міста на історичному факультеті було випущено дві монографії: «Студії з соціоментальної історії шляхти Правобережної України» (кінець ХVІІІ – ХІХ  ст.) (доцент Фицик І. Д.), «Повсякдення Православного сільського духовенства Київської єпархії в кінці ХVІІІ – на початку ХХ ст.» (доцент Тацієнко  В. С.); хрестоматія «Гайдамацький рух на Уманщині. Коліївщина 1768 року» (професор Карасевич А. О., професор Кузнець Т. В.). В них автори відтворили повсякденну і героїчну старовину історичної Уманщини на основі спогадів очевидців, архівних документів і написаних раніше наукових джерел.

43473298 123739011928311 8890329814477570048 n

43557734 123739058594973 2602782552544509952 n

43576837 123738948594984 546011109212028928 n

  Книга «Слово про безсмертних» (ред. В. М. Устинова), присвячену пам’яті воїнів-уманчан, які віддали своє життя за Незалежність України, чесно виконали свій громадянський і воїнський обов’язок, захищаючи цілісність держави.  Автором двох нарисів про Анатолія Слонського і Ігоря Шлямара та кількох віршів про нинішню російсько-українську війну є Анатолій Карасевич, професор, Заслужений працівник освіти України, декан історичного факультету.