Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

ВИВЧЕННЯ УМАНСЬКОЇ МИНУВШИНИ

До Дня міста на історичному факультеті було випущено дві монографії: «Студії з соціоментальної історії шляхти Правобережної України» (кінець ХVІІІ – ХІХ  ст.) (доцент Фицик І. Д.), «Повсякдення Православного сільського духовенства Київської єпархії в кінці ХVІІІ – на початку ХХ ст.» (доцент Тацієнко  В. С.); хрестоматія «Гайдамацький рух на Уманщині. Коліївщина 1768 року» (професор Карасевич А. О., професор Кузнець Т. В.). В них автори відтворили повсякденну і героїчну старовину історичної Уманщини на основі спогадів очевидців, архівних документів і написаних раніше наукових джерел.

43473298 123739011928311 8890329814477570048 n

43576837 123738948594984 546011109212028928 n

Книга «Слово про безсмертних» (ред. В. М. Устинова), присвячену пам’яті воїнів-уманчан, які віддали своє життя за Незалежність України, чесно виконали свій громадянський і воїнський обов’язок, захищаючи цілісність держави.  Автором двох нарисів про Анатолія Слонського і Ігоря Шлямара та кількох віршів про нинішню російсько-українську війну є Анатолій Карасевич, професор, Заслужений працівник освіти України, декан історичного факультету.