New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ФІЛОСОФІЇ НА ТЕМУ: «ФІЛОСОФІЯ І ЛІТЕРАТУРА»

15 листопада 2018 р. на кафедрі філософії та суспільних дисциплін відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню філософії на тему: «Філософія і література».

Фото4

Починаючи з 2002 р., в третій четвер листопада, за регламентом ЮНЕСКО, світова спільнота відзначає Міжнародний день філософії. З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Його відзначають більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні це свято відзначається з 2006 р., коли 16 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка був проведений міжнародний науковий симпозіум.

Метою проголошення цього дня стало прагнення залучити суспільство до багатства філософської думки, познайомити зі спадщиною великих філософів, висвітлити новітні ідеї та концепції.

Захід був проведений спільно з кафедрою слов'янських мов та зарубіжної літератури та кафедрою практичного мовознавства.

Фото5

Для обговорення були запропоновані такі теми доповідей:

- «Образ українського інтелектуала ХХ ст. в щоденниковій рецепції С. Єфремова, Є. Маланюка, О. Гончара та у філософських розмислах Є. Сверстюка» (Ямчук Павло Миколайович, доктор філософських наук, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва, академік АН ВО України);

- «Філософія і література: спільне та відмінне» (Цимбал Наталія Андріївна, директор Українсько-ізраїльського центру освіти, завідувач кафедри практичного мовознавства, кандидат філологічних наук, професор);

- «Типологія і філософська проблематика документальної літератури» (Фуркало Володимир Ісакович, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

Фото3

- «Філософсько-теологічна проблематика в кабалістичних оповіданнях Нахмана Брацлавського» (Фуркало Вікторія Станіславівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Політичні проблеми в романі Д. Орвелла «1984»» (Шачковська Любов Сергіївна, завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін, кандидат політичних наук, доцент);

- «Рей Бредбері «Спогади про вбивство», «Покарання без злочину»» (Олєйнічук Олексій Миколайович, кандидат юридичних наук, викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Правова реальність в романах С. Кінга» (Цимбал Вадим Олександрович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Істина та оцінка в детективному жанрі» (Родік Тетяна Петрівна, викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін).

Фото2

Модератором заходу виступила Шачковська Любов Сергіївна – кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Фото1