Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ФІЛОСОФІЇ НА ТЕМУ: «ФІЛОСОФІЯ І ЛІТЕРАТУРА»

15 листопада 2018 р. на кафедрі філософії та суспільних дисциплін відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню філософії на тему: «Філософія і література».

Фото4

Починаючи з 2002 р., в третій четвер листопада, за регламентом ЮНЕСКО, світова спільнота відзначає Міжнародний день філософії. З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Його відзначають більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні це свято відзначається з 2006 р., коли 16 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка був проведений міжнародний науковий симпозіум.

Метою проголошення цього дня стало прагнення залучити суспільство до багатства філософської думки, познайомити зі спадщиною великих філософів, висвітлити новітні ідеї та концепції.

Захід був проведений спільно з кафедрою слов'янських мов та зарубіжної літератури та кафедрою практичного мовознавства.

Фото5

Для обговорення були запропоновані такі теми доповідей:

- «Образ українського інтелектуала ХХ ст. в щоденниковій рецепції С. Єфремова, Є. Маланюка, О. Гончара та у філософських розмислах Є. Сверстюка» (Ямчук Павло Миколайович, доктор філософських наук, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва, академік АН ВО України);

- «Філософія і література: спільне та відмінне» (Цимбал Наталія Андріївна, директор Українсько-ізраїльського центру освіти, завідувач кафедри практичного мовознавства, кандидат філологічних наук, професор);

- «Типологія і філософська проблематика документальної літератури» (Фуркало Володимир Ісакович, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

Фото3

- «Філософсько-теологічна проблематика в кабалістичних оповіданнях Нахмана Брацлавського» (Фуркало Вікторія Станіславівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Політичні проблеми в романі Д. Орвелла «1984»» (Шачковська Любов Сергіївна, завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін, кандидат політичних наук, доцент);

- «Рей Бредбері «Спогади про вбивство», «Покарання без злочину»» (Олєйнічук Олексій Миколайович, кандидат юридичних наук, викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Правова реальність в романах С. Кінга» (Цимбал Вадим Олександрович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Істина та оцінка в детективному жанрі» (Родік Тетяна Петрівна, викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін).

Фото2

Модератором заходу виступила Шачковська Любов Сергіївна – кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Фото1