Pasha 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Деканат і студентська рада факультету щиро вітає усіх із найбільшим і найсвітлішим християнським святом Великодня або святою Пасхою – символом визволення від гріха та спасіння і переходу до вічного життя.
Бажаємо вам солодкої паски з родзинками, щедрого кошика до столу, обов’язкової участі у Воскресній відправі, де все наповнюється благодаттю і радістю Христового Воскресіння.
Миру у Вашу домівку, сердечної теплоти і душевної злагоди!

КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ФІЛОСОФІЇ НА ТЕМУ: «ФІЛОСОФІЯ І ЛІТЕРАТУРА»

15 листопада 2018 р. на кафедрі філософії та суспільних дисциплін відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню філософії на тему: «Філософія і література».

Фото4

Починаючи з 2002 р., в третій четвер листопада, за регламентом ЮНЕСКО, світова спільнота відзначає Міжнародний день філософії. З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Його відзначають більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні це свято відзначається з 2006 р., коли 16 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка був проведений міжнародний науковий симпозіум.

Метою проголошення цього дня стало прагнення залучити суспільство до багатства філософської думки, познайомити зі спадщиною великих філософів, висвітлити новітні ідеї та концепції.

Захід був проведений спільно з кафедрою слов'янських мов та зарубіжної літератури та кафедрою практичного мовознавства.

Фото5

Для обговорення були запропоновані такі теми доповідей:

- «Образ українського інтелектуала ХХ ст. в щоденниковій рецепції С. Єфремова, Є. Маланюка, О. Гончара та у філософських розмислах Є. Сверстюка» (Ямчук Павло Миколайович, доктор філософських наук, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва, академік АН ВО України);

- «Філософія і література: спільне та відмінне» (Цимбал Наталія Андріївна, директор Українсько-ізраїльського центру освіти, завідувач кафедри практичного мовознавства, кандидат філологічних наук, професор);

- «Типологія і філософська проблематика документальної літератури» (Фуркало Володимир Ісакович, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

Фото3

- «Філософсько-теологічна проблематика в кабалістичних оповіданнях Нахмана Брацлавського» (Фуркало Вікторія Станіславівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Політичні проблеми в романі Д. Орвелла «1984»» (Шачковська Любов Сергіївна, завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін, кандидат політичних наук, доцент);

- «Рей Бредбері «Спогади про вбивство», «Покарання без злочину»» (Олєйнічук Олексій Миколайович, кандидат юридичних наук, викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Правова реальність в романах С. Кінга» (Цимбал Вадим Олександрович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін);

- «Істина та оцінка в детективному жанрі» (Родік Тетяна Петрівна, викладач кафедри філософії та суспільних дисциплін).

Фото2

Модератором заходу виступила Шачковська Любов Сергіївна – кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри філософії та суспільних дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Фото1