изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Вітаємо з Днем родини!

8 липня в Україні відзначається День родини. Це свято відносно молоде і було засновано указом президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» від 30 грудня 2011 р. Починаючи з 2012 р., День сім’ї відзначається щорічно 8 липня. Сучасне поняття «сім'я» означає подружню, громадянську або партнерську пару з дітьми чи без дітей, або це одинока людина, що має, принаймні, одну дитину. Цікаво, що до кінця XVII ст. до складу сім’ї включалися не тільки родичі, а й слуги домогосподарства.

80 ls.1538560539

Соціологи стверджують, що саме форма сім’ї допомогла протягом багатьох століть визначати загальний напрямок еволюції основних макросоціальних систем. Тому сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.  Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

Для дітей сім’я — це середовище, в якому у дитини складаються умови психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

2020 07 08 10 27 05

Також 8 липня православна церква вшановує святих Петра і Февронію, які жили у XII-XIII ст. Цих святих вважають гідним прикладом для наслідування і зразком ідеальної християнської сім’ї. Вважається, що вони навіть померли в один день. Петро з Февронією — покровителі шлюбу і сім'ї. Люди просять їх у молитвах про будь-яку допомогу, яка стосується сімейних питань. Шановна громадо історичного факультету! Якщо Ви щасливі у сімейному житті, все одно відвідайте у цей день храм  з вдячністю Петру і Февронії за заступництво. А щоб у родині було ще більше щастя, порозуміння і достатку. І сьогодні кожну справу подружжя повинне виконувати пліч-о-пліч.