14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України від 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

20211214 142612

До Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС на історичному факультеті була проведена кураторська година. Студенти 33 групи разом з куратором – доц. Альоною Шмалюх пригадали, що лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Пригадали  26 квітня 1986 року – день, який назавжди змінив історію та ставлення до використання мирного атома, змінив долі тисяч людей.

20211214 142636

Тож сьогодні ми згадуємо тих, хто усвідомлено віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Висловлюємо велику пошану ліквідаторам та низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя у боротьбі з некерованою ядерною стихією. Бажаємо усім учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС міцного здоров’я, благополуччя, життєвої енергії та довгих років життя!

20211214 142724