«Карибська криза» очима свідків подій

13 травня 2014 р. на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся захист проміжного етапу проекту «Карибська криза» очима свідків подій». Впродовж навчального року члени наукового студентського гуртка «Актуальні проблеми всесвітньої історії ХХ століття» під керівництвом кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії та правознавства Сокирської Влади Володимирівни здійснювали дослідження новітньої доби країн Європи та Америки засобами усної історії.На захист проекту були запрошені наші земляки, безпосередні учасники подій на о. Куба в жовтні 1962 р.

З вітальним словом до учасників проекту звернулася декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор Кузнець Тетяна Володимирівна. З великою зацікавленістю присутні слухали розповіді уродженців Уманщини – Бурмистра Василя Трохимовича та Несторенка Петра Васильовича, про їх службу в складі контингенту Радянської Армії на острові Куба під час Карибської кризи та після неї.
Про зібрані свідчення учасників цих подій звітувалися і молоді історики – учасники проекту.

Керівником проекту доцентом В.В. Сокирською були поставлені перед студентами завдання про продовження дослідницької і пошукової діяльності. Підведення підсумків участі в проекті передбачається на жовтень 2014 р., які будуть приурочені 52-й річниці Карибської кризи.