IХ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬНИХ НАУК»

Одним із напрямів університетської наукової діяльності є проведення наукових конференцій. Вони забезпечують інтеграцію наукового та освітнього процесів, сприяють підвищенню рівня практичної орієнтованості наукових досліджень, що призводить до якісних змін в організації наукової діяльності науково-педагогічних працівників та здобувачів.

23 березня 2023 р. кафедрою соціальних і правових дисциплін було проведено IХ Всеукраїнську наукову конференцію «Актуальні дослідження суспільних наук» у дистанційному режимі. У ній взяли участь майже дев’яносто осіб – викладачі 27 закладів вищої освіти, науковці академічних інститутів, працівники органів державного управління, а також аспіранти і здобувачі вищої освіти.

З вітальним словом до учасників звернулась декан історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор історичних наук, професор Зінаїда Священко.

1konf

Змістовною і актуальною була доповідь кандидата географічних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та регіональних студій Волинського національного університету імені Лесі Українки Наталії Романюк «Сутність гібридної війни як нового типу конфлікту ХХІ ст.».

Кандидат політичних наук, доцент кафедри соціальних і правових дисциплін Уманського державного університету імені Павла Тичини Ярослав Балановський презентував учасникам конференції наукове дослідження «Соціальна матерія у контексті соціологічного аналізу».

2konf

Про науково-методичні засади і власний досвід викладання правових дисциплін у закладах вищої освіти в умовах воєнного стану розповіла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Світлана Микитюк.

Сергій Кулик, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і регіональних студій Волинського національного університету імені Лесі Українки зробив наукову доповідь на тему: «Проведення олімпійських референдумів у країнах світу як фактор розвитку громадянського суспільства».

4konf

Також серед учасників конференції – молоді науковці, здобувачі вищої освіти, які роблять перші кроки у науці. Студентка Київського університету імені Бориса Грінченка Анастасія Мироненко представила свою наукову розвідку «Виховання побожності і громадянських чеснот через освіту: досвід діяльності єзуїтських колегій Європи». Студент Уманського державного університету імені Павла Тичини Віталій Друганов розповів про протидію московському імперіалізму на досвіді Антибільшовицького Блоку Народів.

Модератор конференції, кандидат соціологічних наук, доцент, виконувач обов’язків завідувача кафедри соціальних і правових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Анатолій Бержанір подякував усім, хто долучився до цього наукового дійства і висловив впевненість у подальшій науковій співпраці.

3konf