IX АРХЕОЛОГІЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО-АРХЕОЛОГА В. О. КРУЦА

23 листопада 2023 року на базі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «IX Археологічні читання пам’яті видатного вченого-археолога В. О. Круца».

Цього року 23 лютого ми вшановуємо 85 річницю з Дня народження Володимиро Круца. Співорганізаторами конференції виступили: науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини» імені В.О. Круца, Інститут археології НАН України, Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», Центральноукраїнський національний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Український державний університет імені Михайла Драгоманова.

12енк

изображение viber 2023 11 24 18 15 59 669 1

Перед початком пленарного засідання із вітальним словом виступили проректорка з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, докторка педагогічних наук, професорка Тетяна Годованюк та в.о. декана історичного факультету, кандидатка історичних наук, професорка кафедри історії Ольга Скус.

Модератором пленарного засідання виступив кандидат історичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання Ігор Кривошея.

Особливу цікавість викликали доповіді кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Олексія Корвін-Піотровського «Трипільські поселення-гіганти – перлини в передісторії Європи»; дослідження доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Олександра Потильчака «Місцезнаходження неоліту, епохи бронзи та раннього залізного віку поблизу Литвинівки Вишгородського району на Київщині: до 30-річчя відкриття»; кандидатки історичних наук, доцентки кафедри історії України та всесвітньої історії Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Ірини Козир «Н. М. Бокій та становлення Торговицької археологічної середньовічної експедиції»; доповідь директора Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура», Владислава Чабанюка «Колекція трипільської пластики з фондів ДІКЗ «Трипільська культура»»; докторки історичних наук професорки кафедри всесвітньої історії та методик навчання Світлани Біляєвої та кандидата історичних наук, доцента Сергія Куценка «Віртуальні музеї Півдня України як засіб реалізації туристичних маршрутів в умовах російської агресії» серед тих, хто доповідав була Аліна Холодна учениця 9 класу Тальянківської гімназії, яка виступила із доповіддю «В. О. Круц-дослідник трипільського поселення – гіганта Тальянки».

12енкее

12енкееееп

12енкееееппп

12енкееее

Активними учасниками конференції виступили також викладачів кафедри всесвітньої історії та методик навчання кандидат педагогічних наук, доцент Петро Горохівський, докторка історичних наук професорка Зінаїда Священко, кандидатка історичних наук, доцентка Олена Скрипник, кандидат історичних наук, доцент В’ячеслава Гордієнка, кандидатка історичних наук, доцентка Галини Гордієнко, кандидатка історичних наук, доцентка Анна Шауренко, кандидатка історичних наук, доцентка Катерина Діденко.