ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ОС «БАКАЛАВР»

Відповідно до Положення про освітні програми в Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини (Нова редакція) та розпорядження першого проректора університету № 65 від 25 березня 2024 року на історичному факультеті відбулися обговорення бакалаврських освітньо-професійних програм Середня освіта (Історія. Правознавство); Середня освіта (Історія. Захист України); Середня освіта (Історія. Географія); Історія; Історія та археологія (Краєзнавчо-туристична робота); Історія та археологія (Європеїстика).

В обговоренні взяли участь: в.о. декана історичного факультету, професор Ольга Скус; заступник декана з навчальної роботи, доцент Олена Джагунова; заступник декана з організації практик, старший викладач Тетяна Родік; в.о. завідувача кафедри історії України, професор Тетяна Кузнець; в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, професор Ігор Кривошея; директор комунального закладу «Бучанський центр позашкільної роботи імені Андрія Куцевалова» Бучанської міської ради Київської області Ігор Опацький; директор Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Владислав Давидюк; здобувачі вищої освіти Вероніка Руда, Володимир Щербина, Марія Сладкова, Михайло Івахнюк та гаранти бакалаврських освітніх програм – доцент В’ячеслав Гордієнко, доцент Віталій Тацієнко, доцент Олена Скрипник, доцент Наталія Тацієнко, доцент Сергій Куценко, доцент Зоя Возна.

photo1712911886 1

Присутні стейкхолдери та члени робочих груп відмітили переваги та особливості окремих освітніх програм, висловили свої побажання та рекомендації щодо їх удосконалення. Особлива увага на засіданні приділялася впровадженню інноваційних методик навчання, підвищенню рівня академічної підготовки студентів та розвитку їх критичного мислення. Пропозиції щодо удосконалення освітніх програм стосувалися оновлення вибіркових дисциплін, питань організації практик, акцентувалася увага на виконання дослідницьких проєктів здобувачами тощо.

Удосконалення освітніх програм спрямоване на підвищення якості навчання та підготовку здобувачів вищої освіти до викликів сучасного світу, зберігаючи при цьому академічну традицію та науковий авторитет історичної освіти.