ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «КРАЄЗНАВЧІ ТА ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНІ СТУДІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ»

25 квітня 2024 р. на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Краєзнавчі та історико-біографічні студії в сучасній Україні». Учасниками заходу були 99 осіб, серед яких науково-педагогічні працівники та науковці, а також здобувачі вищої освіти усіх рівнів. Метою наукового заходу було осмислення теоретико-методологічного інструментарію здійснення краєзнавчих та історико-біографічних досліджень, узагальнення досвіду та популяризація напрацювань у галузі краєзнавства та історичної біографістики, обговорення нових підходів до оцінок історіографії та джерельної бази наукових студій, узагальнення та використання європейського і світового досвіду розвитку нової соціальної історії, сімейної історії, жіночої історії, історії повсякдення.

Співорганізаторами конференції виступили: Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ), Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв), Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Годованюк; кандидат історичних наук, професор кафедри історії України, в. о. декана історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ольга Скус; доктор історичних наук, професор, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон; доктор історичних наук, професор, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко.

kuzn3a

kuzn12в

kuzn4

Модератором заходу виступила доктор історичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Кузнець.

kuzn1

З доповідями на пленарному засіданні виступили: доктор історичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ) Алла Киридон; доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Оксана Салата; доктор історичних наук, доцент, доцент кафедри історії факультету соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», старший науковий співробітник науково-дослідного відділу історії Києво-Печерської лаври та музейництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Антоніна Кізлова; кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри культури, методики навчання історії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Анатолій Войнаровський; доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Олег Мельничук; кандидат історичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ігор Кривошея; начальник відділу забезпечення збереженості та обліку фонодокументів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву (м. Київ) Людмила Касян; кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Лопушан; аспірант Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Владислав Яшин.

kuzn5

kuzn9

kuzn7 1

kuzn8

kuzn10

kuzn12

За матеріалами конференції буде підготовлено випуск наукового журналу «Уманська старовина».

Безперечно, актуальність утвердження людиноцентризму в українській історії підвищує необхідність такої наукової конференції, тому її учасники наголосили на необхідності продовження традиції проведення краєзнавчих конференцій, що дозволяють об’єднати зусилля науковців, викладачів, краєзнавців з вивчення історії України.

photo 5282960515003443295 y
photo 5282960515003443294 y