перша сторінка кінцева 2
photo 5370663979115995322 y 1 1

ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ (XVI – XXI СТ.)

9 травня 2024 р. на історичному факультеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція із міжнародною участю «Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи (ХVІ – ХХІ ст.)» у режимі онлайн.

Серед установ співорганізаторів конференції були Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Державний архів Київської області, Державний архів Черкаської області, Державний архів м. Києва, Українське представництво канадської недержавної організації «Українсько-єврейська зустріч», ГО «Науково-освітнє історичне товариство (м. Київ).

Знімок екрана 2024 05 09 о 11.01.47 1

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Тетяна Годованюк; кандидат історичних наук, професор кафедри історії України, в. о. декана історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ольга Скус.

foto32

foto31

Загалом, участь у конференції взяло 100 учасників. На пленарному засіданні, модератором якого був в. о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, кандидат історичних наук, професор Ігор Кривошея, з цікавими та змістовними доповідями виступили: Віктор Доценко, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та археології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова; Ірина Кривошея, докторка історичних наук, професорка кафедри всесвітньої історії та методик навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; докторка історичних наук, професорка, старша наукова співробітниця Інститут історії України НАН України Валентина Шандра; Рена Коваленко, головна спеціалістка відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області; ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат історичних наук, доцент Олександр Самойленко; Іван Кісіль, кандидат історичних наук, в. о. директора Державного архіву м. Києва виконавчого органу Київської міської ради; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та всесвітньої історії Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Олександр Чорний; Тетяна Клименко, кандидатка історичних наук, доцентка, директорка Державного архіву Черкаської області; Оксана Салата, докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри історичної та громадянської освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Наталія Земзюліна, докторка історичних наук, професорка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Гриневич Владислав, голова Українського представництва канадської недержавної організації «Українсько-єврейська зустріч».

foto711j

Знімок екрана 2024 05 09 о 11.09.39 1

foto131j

foto521h

Знімок екрана 2024 05 09 о 12.17.11 1

foto1611

foto5 311j

fotp2311

foto1141

foto911jl

Не менш активною була робота учасників конференції на секційних засіданнях, працювало 5 панелей. Перша панель «Історіографія та джерела історії східноєвропейських країн», модератор Анна Шауренко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії та методик навчання; Друга панель «Суспільно-політичні трансформації в країнах Східної Європи», модератор Гордієнко В’ячеслав, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та методик навчання; Третя і четверта панель «Актуальні питання економічного та соціокультурного розвитку східноєвропейського регіону», модератори Священко Зінаїда, докторка історичних наук, професорка кафедри всесвітньої історії та методик навчання та Фицик Лариса, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії та методик навчання: П’ята панель «Персоналізація історії країн Східної Європи», модератор Олена Скрипник, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії та методик навчання.

Знімок екрана 2024 05 09 163150 1 1

Знімок екрана 2024 05 09 150020 1

Усіх учасників конференції об’єднувало усвідомлення важливості місії історика в умовах збройної агресії РФ проти України. Незважаючи на розмаїття тематики, кожна доповідь на конференції утверджувала значення правди про минуле, яка руйнує міфи, фальсифікації та фабрикації російської пропаганди. У підсумках конференції науковцями було наголошено на необхідності продовження актуальних історичних досліджень.

За матеріалами конференції буде підготовлено збірник матеріалів Всеукраїнської наукової конференції.