перша сторінка кінцева 2
photo 5370663979115995322 y 1 1

УМАНСЬКИЙ ІСТОРИК - УЧАСНИК МІЖНАРОДНОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОГО ВИЇЗДУ НА БАЛКАНИ

Міжнародний науково-дослідницький виїзд “Scientific and research trip to the Balkans: Greece and Macedonia”, (11-21.05.2022), що проходив у Греції (Лептокарія) та Північній Македонії (Охрид) і був організований Університетом імені Адама Міцкевича в Познані. Проєкт реалізовувався в рамках програм Національної Агенції Академічних Обмінів (NAWA).

IMG 20240519 180632 1

Учасники та учасниці репрезентували Донбаський державний педагогічний університет, Національну академію внутрішніх справ (Київ), Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет внутрішніх справ (Харків), Харківський національний університет імені Василя Каразіна, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Херсонський державний університет, Хмельницький національний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Учасником виїзду був також в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання проф. Ігор Кривошея. Програма виїзду була дуже насиченою та цікавою, особливо для історика. Спочатку була Греція, узбережжя Єгейського моря: ознайомлення з архітектурою та інфраструктурою міста Лептокарія, яке розташоване фактично у підніжжя гори Олімп, екскурсія до святилища богині Деметри та відвідини археологічного музею (м. Діон), замку Платамонс, годування собак балканської породи шарпланіца (м. Бітола) та переїзд до Охриду (Північна Македонія). Перебування в Охриді, міста, яке входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО, було не менш інтенсивним: лекції проф. Анджея Сєрадського та Томаша Майдацького в античному амфітеатрі, екскурсії під керівництвом проф. Рафала Димчика (нічним містом, по християнських церквах, підводна археологія, відвідини монастиря св. Наума та короткий візит до Албанії). Це був надзвичайно цікавий та захоплюючий досвід пізнання країн через подорожі.

IMG 20240519 170038 1 1

IMG 20240519 171249 1 1