Відкрита лекція Ігоря Смагіна на історичному факультеті

15 квітня 2015 р. на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася зустріч викладачів і студентів факультету з доктором педагогічних  наук, професором, ректором Житомирського обласного інституту післядипломної освіти Смагіним Ігорем Івановичем.

NMaFZldm241
Відомий український науковець прочитав лекцію для викладачів і студентів старших курсів та магістрантів, зосередивши увагу слухачів на актуальних проблемах організації навчання історії та суспільствознавства, трансформаціях, викликах і перспективах галузевої суспільствознавчої освіти.  Дослідник представив своє бачення теорії і практики шкільного підручникотворення,  дидактичних і методичних критеріїв якісного підручника  з історії, акцентував увагу студентів на критичному аналізі  оцінки ефективності шкільних підручників.

-o18tTACP6s1
 Науковець звернув увагу студентів на необхідності формування як інформаційної, так і методичної складових  змісту  підготовки майбутніх учителів історії, оскільки  у школі вони мають засвідчити  професійний рівень, володіючи сучасними технологіями, методами компетентно орієнтованого підходу до організації навчального процесу,  педагогічними засобами  навчання, умінням продукувати оригінальні ідеї, застосовувати нестандартні форми та методи організації навчально- виховного процесу.

9M30FBxdUYk1
Продовженням  розгляду актуальних питань теорії і практики навчання історії та суспільствознавства  у загальноосвітній  та вищій школі став науково-методичний семінар викладачів кафедри історії української культури та методики гуманітарних дисциплін й учителів історії міста. Результатом спільної зустрічі стала домовленість про співробітництво історичного факультету з кафедрами педагогіки та андрагогіки, методики викладання навчальних предметів Житомирського інституту післядипломної освіти.