Тренінг "Підготовка до ЗНО з історії України"

29 березня на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини відбувся тренінг «Підготовка до ЗНО з історії України», під час якого були розглянуті організаційні питання проходження ЗНО та надано поради щодо його успішного складання.

Помічник ректора УДПУ імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Цимбал-Слатвінська ознайомила учасників тренінгу з правами та обов’язками учасника тестування, наголосила на цьогорічних нововведеннях, зі свого багатого досвіду роботи в організації та проведенні ЗНО надала безцінні поради та застерегла від найтиповіших помилок, яких допускалися учасники ЗНО попередніх років.

Також Світлана Володимирівна розповіла про визначення ваги мінімально підготовленого абітурієнта, зорієнтувала цьогорічних вступників у правилах прийому до навчальних закладів та побажала успішного проходження усіх етапів вступу на омріяну спеціальність: від успішного складання ЗНО до не менш успішного завершення вступної кампанії.

Далі аспірант кафедри історії України історичного факультету Ігор Опацький проаналізував, та наочно продемонстрував, учасникам тренінгу завдання ЗНО з історії України попередніх років, у яких учасники тестування найчастіше помилялися та дав поради, як цих помилок уникнути. Також було обговорено зміни у структурі цьогорічного тестового зошита, надані поради щодо роботи з візуальними джерелами.

Потім учасники тренінгу, під керівництвом Ігоря Юрійовича, розв’язали тестовий зошит ЗНО з історії України коментуючи завдання, обговорюючи варіанти відповідей та намагалися виробити алгоритм роботи з тестовим зошитом.

Учасникам заходу були запропоновані для користування розроблені викладачами історичного факультету хронологічний довідник з переліком найважливіших дат історії України, внесених до програми ЗНО; презентації та зображення пам’яток архітектури і образотворчого мистецтва; довідник біографій та портретів історичних діячів.

Приємно, що учасниками тренінгу стали не лише учні 11-х класів шкіл м. Умань, а й учні шкіл району, студенти училищ та навіть гості з сусідніх областей.

Висловлюємо сподівання, що отримана під час тренінгу інформація буде корисною для його учасників, а набутий досвід допоможе успішно скласти ЗНО з історії України!