Відкрита лекція до днів пам’яті та примирення

До днів пам’яті та примиренняна історичному факультеті відбулась відкрита лекція в. о. декана історичного факультету професора Анатолія Карасевича, присвячена 71-й річниці перемоги над нацизмом у Європі. Анатолій Олександрович зазначив, що пам’ятаючи про події 1939 – 1945 рр. ми вшановуємо мужність та героїзм мільйонів людей, які поклали своє життя задля перемоги.  В. о. декана проінформував студентів про історичну літературу, присвячену подіям Другої світової війни, яка знаходиться у читальному залі історичного факультету та охарактеризував найгрунтовніші видання.

Анатолій Карасевич
 Лаборант лабораторії «Відродження нації» Ольга  Макаренко звернула увагу студентів на книгу «Міф і війна. Невідома Друга світова», в якій 15 істориків розвінчують 50 найпоширеніших радянських та сучасних міфів про Другу світову війну.
 Завідувачем навчально-методичної лабораторії «Відродження нації» Оксаною Карасевич було підібрано велику кількість матеріалів про бойові дії на території України, український визвольний рух, втрати України у Другій світовій війні, життя під час окупації, українців на фронтах Другої світової війни.

ПОМʼЯНЕМО ЇХ
Давайте пом’янемо їх – колись і нас згадають,
І квіти в пам'ять на могили мовчки покладемо,
А потім стіл накриємо їм вдячно, вони знають,
Що ми сьогодні до них нині всі прийдемо.

Що тут доточиш - така логіка життя людини,
Ми в ритм традиції верстаємо всі наші будні,
А потім дивимося слізно вслід їм із-за спини,
І десь із вироком в їх долі не завжди ми згодні.

А світ фільмує ряди живучих в не їхню осінь.
Ми дізнаємось усі з болем – когось не стало.
І в наші душі знов приходить сліпа поросінь,
Яка в прощальній тій хвилині вже значить мало.

Ми почесно несемо в вічність, серце рвемо,
А вони довго приходять в гості усі до столу,
А потім чарку за їхню пам'ять на рану ллємо,
Сльоза зрадливо лоскоче вії шляхом додолу.
Анатолій Карасевич