Випускникам історичного факультету

Добірне товариство! Дорогі наші випускники, десятої ювілейної хвилі! Шановні батьки і гості нашого факультету! Шановані колеги!
  Сьогодні Ви є свідками, коли народжується нова учительська когорта молодих людей, які вирішили стати Поводарями у прекрасний і таємничий світ історії. Вони обрали відповідальну і святу професію – вчителя історії, вчителя мудрого і чеканного у школах нашої України. Вчителя, якого вимагає сьогоднішній 25 – рік нашої Незалежності, рік коли знову Україні болить і здійснюється замах на нашу свободу.
  Ми намагалися Вас посвятити у всі ази цієї боротьби  теоретично, надали необхідний мінімум знань, а тепер Вас чекають освітянські будні. Різні вони у Вас будуть. Спробуйте розібратися в них достойно. Знайдіть свою місцину вчителя, своїх учнів і у Вас все буде добре. Я надіюся , що у вас це вийде, тому що Ви особливий десятий легіон, який делегує факультет у неспокійний освітянський світ. Ви підводите своєрідний підсумок зробленого факультетом за 10 років його історії. А це майже півтори тисячі учителів історії: магістрів, спеціалістів і бакалаврів, 5 з яких захистили уже кандидатські дисертації. Це більше півсотні переможців на міжнародних і всеукраїнських випробуваннях, які зламали стереотип периферійності і з достойністю піднімалися на переможні подіуми поряд з столичною студентською елітою  впроваджуючи в життя мовлену Вами на день міста фразу «Історичний факультет – це завжди авторитет».
  Мені здається, що у Вас є всі підстави зустрітися у стінах Альма-матері ще не раз. І, можливо, колись через певну кількість років зустрінеться Ваш зірковий випуск у Інституті Історії і Археології. 12-й випускний клас привезе директор Оксанинської  школи Якушева Надя, а за круглим чи квадратним столом підніметься Ваня Яремчук чи Женя Кононенко, Таня Микулінська чи Оксана Тупчієнко, Богдан Машкаринець чи хтось інший і з тримтинкою у голосі скаже сокровенне: « А пам’ятаєте..». І кожен згадає ті найкращі 5 років у своєму житті,  які Ви прожили кожен  по-своєму, але з достойністю, я заявляю з усією відповідальністю перед цією шанованою аудиторією - згідно статусу студента історичного факультету УДПУ.
 Тримайте і надалі по життю курс достойний випускника нашого факультету. В добру Вам путь, а як буде нагода заходьте додому, ми завжди Вас чекаємо.

ДЕСЯТИЙ ЛЕГІОН
(Присвячено десятому випуску історичного факультету  УДПУ імені Павла Тичини – 24 червня 2016 р.)

Знов учителя  вкотре  освітянська сім’я  зустрічає,
Традиційним  стає у  життя цей до правди похід.
Пише повість історія - нехай мудрість завжди Вас вітає,
І звучить у дорогу цей зі сцени зворушливий  звіт.

Покажіть мені місцину де істориків нині немає?
Скрізь учитель до правди налаштовує впевнено слід.
Ніжно сонце в уклін Вас в дорогу завжди обнімає,
І під ранок роса умиває з калинових віт.

І по вічній стезі в світ історії йдуть освітяни,
Як посланники Бога до життєвих, що в мудрість висот.
Їх єднає всіх істина - кожен з них у житті своїм втямив,
Цю дорогу святу, що судьбою не виткана з квот.

Нехай Вам пощастить, нехай збудяться всі Ваші мрії,
І щоб випуск десятий залишив свій в історії  слід.
Ми в дорогу бажаємо всім Вам Віри, Любові й Надії,
Від  душі Альма матері теплоти делегуємо квіт.

Декан історичного факультету професор Анатолій Карасевич