Екскурсія до музею «Церква Святого Духа» в с. Колочава

Студенти історичного факультету, під час музейної практики, відвідали низку різноманітних музеїв в різних куточках України, аби на практиці поглибити теоретичні знання, отримані під час занять. Одним з відвіданих об’єктів став музей «Церква Святого Духа» у селі Колочава Міжгірського району Закарпатської області.

Побудована без єдиного цвяха, у бароковому стилі церква з кінця XVIII століття і донині заставляє мліти від захоплення не одного прохожого туриста. Двозрубна тридільна церква струнка і досконала в пропорціях. Головні об’єми дивовижно збалансовані по горизонталі й вертикалі. Висока вежа над бабинцем завершена чудовим бароковим ансамблем з гранчастої бані з дашком, ліхтаря та кулястої главки над ним.

Церкву зняли з реєстрації діючих храмів 9 січня 1953 року, з того часу її перетворено на музей. В музеї зберігається багато предметів релігійного культу, а також унікальна мироточива ікона, єдина у своєму роді, – «Ісус Христос – виноградар».

Цікавою є підбірка документів з історії освіти за часів перебування Закарпаття в складі різних держав (Авторо-Угорської імперії, Чехословаччини, Угорщини, Радянського Союзу).

Студенти поспілкувалися з директором музею – Василем Васильовичем Глебою, який провів захоплюючу екскурсію та відповів на численні запитання.

Відвідування музею залишило незабутні враження та значно поповнило багаж знань і досвіду студентів історичного факультету.
Детальніше про екскурсію - дивіться на відео https://youtu.be/2Q4Sz9kfY3o