40-річчя Української Гельсінської групи

7-9 листопада ми відзначаємо 40-річчя Української гельсінської групи. 30 меморандумів, декларацій, маніфестів, звернень та інформаційних бюлетенів оприлюднила УГГ до кінця 1980-х років. 5 життів правозахисників віддала Українська гельсінська група у протистоянні із радянською тоталітарною системою. 550 років сукупно провели діячі групи в таборах, колоніях, в’язницях, засланні, психіатричних лікарнях. Історичний факультет УДПУ долучився до вшанування тих, хто започаткував правозахисний рух в Україні.

D5FYANn2--Y
 Зі вступним словом до студентів звернувся декан історичного факультету Карасевич Анатолій Олександрович, який презентував книгу «Політичні портрети  - дисидентський рух», підготовлену науковцями факультету  та доценти кафедри історії України Чорномаз Богдан Данилович та Скус Ольга Володимирівна, які наголосили на активності сьогоднішньої молоді у розбудові правової Української держави.

oQ uJQCE7rk

Активну участь в діалозі взяли гості факультету, координатори проекту УГС з прав людини доктор юридичних наук Галай Андрій Олександрович (Київ)  та Щербатюк Тарас Олександрович (Черкаси), які ознайомили гостей з проектами та досягненнями  УГС, презентували сайт УГС та рекомендували брати участь у проектах, круглих столах та дискусія на порталі.

1. 3bCeCBTAD4