«Небезпечні групи в соціальних мережах»

7 березня відбулось позачергове засідання Історичного кінолекторію. Тема засідання «Небезпечні групи в соціальних мережах» (типу «Синій кит» і т.п.), які схиляють підлітків і молодих людей до деструктивних вчинків. Учасники засідання переглянули і обговорили кінофільм «Нерв».
      У вступному слові керівник кінолекторію доцент Гордієнко В.В. вказав на соціально-психологічні підстави явища масової деструктивної екзальтації. Тематика кінолекторію зацікавила багатьох студентів старших курсів, які проходять педагогічну практику в школах міста.

Учасники засідання дізналися про діяльність на початку 90-х рр. минулого століття секти «Біле братство», а також про засновників цього молодіжного руху. Водночас було зазначено, що сучасні інформаційні технології істотно розширили можливості маніпулювання свідомістю психологічно нестійких людей, особливо, в умовах посилення нестабільності у світі й «гібридної війни», яка ведеться проти нашої країни.
      Після перегляду кінофільму «Нерв» відбулася жвава дискусія про причини виникнення суїцидальних груп у соціальних мережах і можливості суспільства протистояти їм. Учасники дискусії говорили про підлітковий егоїзм і самотність, про недоліки родинного виховання, про дефіцит живого спілкування, яке все більше замінюється сурогатом віртуального спілкування.
      Всі учасники засідання дійшли висновку про необхідність глибокого вивчення цієї соціальної проблеми й розробки дієвих засобів на рівні громадянського суспільства, на державному рівні для протистояння негативному впливу деструктивних спільнот у соціальних мережах.