Музей-садиба В’ячеслава Чорновола

З нагоди відзначення 80-річного ювілею від Дня народження непримиренного борця за Україну В'ячеслава Чорновола студенти історичного факультету відвідали його музей на Черкащині.

Музей-садиба Героя України В'ячеслава Чорновола (село Вільхівець, Звенигородського району) – місце, де майбутній громадський діяч провів кращі свої роки дитинства та юності.

Для когось він був кумиром, для інших – опонентом, але незмінно викликав повагу своєю позицією, «освяченою» багаторічною боротьбою за українську незалежність, тюремними роками, заслугами перед дисидентським рухом. Значення і масштаб його особистості розуміли навіть затяті супротивники політичних поглядів, які сповідувалися В'ячеславом Максимовичем.

За життя він був безумовним авторитетом серед національно-патріотичних сил. Нині ж поступово стає, на жаль, пам'ятником, ідолом, міфологічним персонажем, все більше віддаляючись від нас, «відходячи» в роки, які новому поколінню здаються теж давніми, неясними – в 1980-ті і 1990-ті. Він навіки залишився в ХХ столітті, як ніби «замкнувши» своїм життям час романтичної віри в українську незалежність. Його загибель відкрила низку найбільших загадок і трагедій молодої країни. Після його життя, після його смерті наша історія стала іншою. Залишилася пам'ять, яка дарована нам на збереження і приклад.