Презентація двохтомної праці «Неурядова старшина Української козацької держави (XVII–XVIIІ ст.)»

16 березня 2017 р. у Державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань» перед науковцями, викладачами УДПУ імені Павла Тичини та студентами відбулася презентація двохтомної праці д. і. н., професора Кривошеї Ірини Іванівни під спільною назвою «Неурядова старшина Української козацької держави (XVII–XVIIІ ст.)».

У монографії досліджено походження та еволюцію неурядової старшини Української козацької держави середини XVII–XVIIІ ст. Розглянуто історію спільнот, які складали неурядову старшину, їх трансформації, соціальний і майновий статус, динаміку чисельності й персонального складу та основні функції. У довіднику вміщено більше 13 тисяч біограм неурядової старшини Української козацької держави середини XVII–XVIIІ ст. – значних товаришів військових, товаришів полку й сотень, бунчукових, військових і значкових товаришів. Інформацію про неурядову старшину скомпоновано в алфавітному порядку в кожному з десяти полків Гетьманщини. Авторка розповіла про роботу над проектом та можливості використання монографії й довідника студентами у навчанні. Приємно, що презентація викликала до автора чимало запитань як колег, так і студентів.