Лекція-екскурсія в Уманському художньому музеї

23 березня 2017 року в Уманському художньому музеї для студентів ІІІ-го курсу факультету української філології була проведена лекція-екскурсія з дисципліни «Історія української культури». Тема лекції: «Українська культура в другій половині ХVІІ – ХVІІІ ст.». Заняття проводила кандидат історичних наук, доцент кафедри історії культури та методики навчання гуманітарних дисциплін Гордієнко Галина Миколаївна.
        На початку лекції Гордієнко Г. М. охарактеризувала головні чинники виникнення феномену «українського бароко», а також наголосила на тому, що культурний процес у цей період був важливим фактором консолідації українського народу в складних політичних обставинах і стимулював становлення української нації.
      На завершення лекції-екскурсії Гордієнко Г. М. обґрунтувала висновок: українська культура другої половини ХVІІ – ХVІІІ ст. набула індивідуальності, національної неповторності й цим урізноманітнила загальноєвропейську культурну палітру.
           Насамкінець студенти-філологи подякували працівникам Уманського художнього музею за цікаву мандрівку в минуле українського та європейського мистецтва.