Блог декана

DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!


Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

ВОЇНИ АТО ОБИРАЮТЬ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ ДЕРЖАВОТВОРЦЯ ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ УДПУ імені ПАВЛА ТИЧИНИ

     Вступна компанія поступово набирає темпи. На деякі напрямки магістратури уже сьогодні яскраво видно - буде конкурс. Приймальна комісія історичного факультету на чолі з деканом продовжує закликати всіх хто не спокійний до долі України вивчати історію своєї держави.
    Дуже приємно в цьому плані наголосити, що історичними спеціальностями нашого факультету зацікавилися учасники бойових дій російсько-української війни 2014-2017 рр., воїни, яких в різні роки життя сам сенс існування української державності покликав на святу паперть воювати за незалежність і цілісність України. Солдати повертаються з війни додому. Вони хочуть знати історію своєї держави. Це хотіння пізнати істину державотворення логічно і ситуаційно витримане. Україні потрібні грамотні будівничі, які довели свій патріотизм і нездоланність на східних периметрах війни – під Дебальцеве і Іловайськом, Широкіно і Маріуполем, Авдіївкою і Щастям та на інших плацдармах формування солдатської слави.
    Сьогодні відбулася у деканаті історичного факультету чергова зустріч з людьми, яких обпалила війна. Декан факультету професор Карасевич Анатолій Олександрович розповів шанованим абітурієнтам умови вступу на факультет, ознайомив з структурними підрозділами, лабораторіями і кафедрами. Відбулася цікава і відверта розмова про майбутнє України, про плани солдат свободи на майбутнє. Цікавим було також довідатися, чому гості обрали історичний факультет Уманського університету. Були різні причини, які стосувалися і до близького розташування ВУЗУ до місця проживання абітурієнтів, інформація, яку вони отримали із факультетського сайту, від колишніх студентів факультету та університету. Але головними чинниками вибору факультету абітурієнтами-солдатами було саме відношення студентської громади і викладацького складу факультету до ідеї української державності, волонтерський рух в структурі факультету і університету, періодичні зустрічі з воїнами АТО, матерями, вдовами і дітьми воїнів, які віддали життя за незалежну Україну.20045820 2014382502184147 552242594 n
    Так, Рогульський Сергій Олександрович, 27 років, пішов на війну добровольцем. Воював у батальйоні «Айдар» біля міст Щастя і Золоте. Інвалід війни. «Вирішив, - сказав Сергій, - продовжити освіту у магістратурі історичного факультету, щоб у мирному житті щоденно доводити дітям і онукам, що я і мої однополчани недарма проливали кров за нашу неньку Україну. Знаючі люди, мої побратими, сказали, що в цьому ВУЗІ завжди дбають про ветеранів війни на Сході».

20117644 2014382375517493 1531252848 n
    Гончарук Олександр Володимирович, старший солдат «Краматорського прикордонного загону», в/ч 2387, стрілець «мобільної прикордонної застави», обороняли Зайцево, КГГВ «Майорськ». «Історичний факультет обрав тому, - сказав Олександр, - бо хочеться в подальшому детально розібратися в джерелах формування нашої державності і набуті знання та воєнний досвід передавати наступним поколінням. Після війни працюю волонтером у Гайсинській спілці АТО, де з побратимами створили музей бойової слави як вагомий чинник у справі патріотичного виховання молоді. Дбаємо про надання прав і пільг учасникам АТО, працюємо в галузі реабілітаційної програми оптимального повернення хлопців до мирного життя. Одним із напрямків реабілітаційної програми – здобуття вищої освіти. Нам приємно відмітити, що на історичному факультеті ми знайшли однодумців, цікавих співробітників і патріотично налаштованих студентів».

20068192 2014382398850824 337708768 n
    Головань Андрій Васильович проходив службу у Збройних Силах України у 2014 р. Участь у бойових діях брав у складі 24 – ОМБЗ у Луганській області. Бойове хрещення пройшов на 29, 31 Блокпостах біля Кримського, Сокільники, Фрунзе та Бахмутській трасі. 15 січня 2016 року був переведений до в/ч 4050 де і закінчував військову службу. «Сьогодні працюю у громадській організації «Спілка учасників бойових дій АТО, Гайсина і Гайсинського району» на посаді директора музею учасників бойових дій АТО. Хочеться пройти поглиблений курс навчання з проблем історії УКРАЇНИ, тому обрав історичний ФАКУЛЬТЕТ УДПУ імені Павла Тичини, щоб на основі здобутих знань роз'яснювати складні питання державотворення в Україні. У перспективі є бажання повернутися на Схід і зробити спробу знайти своїх однополчан, а особливо найкращого друга Лабуна Євгенія Васильовича, який пропав безвісті 14 жовтня 2014 р. на 32 Блокпосту».

19904654 2014382478850816 444942925 n   
    І на 15 липня заплановані нові зустрічі на факультеті і в приймальній комісії. Ми чекаємо всіх, ВАС, СОЛДАТ СВОБОДИ!
    СЛАВА УКРАЇНІ!