Скус Ольга Володимирівна

Фото 1

Скус Ольга Володимирівна – доцент кафедри історії України, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.

Місце народження:  народилася 17 березня 1978 р. на Черкащині (м. Умань). У 1995 р. закінчила Уманську загальноосвітню школу - гімназію імені І.Я.Франка .

Освіта: у 1995 р. вступила на педагогічний факультет Уманського державного педагогічного інституту ім. П. Г. Тичини за спеціальністю «Педагогіка і методика початкової освіти». У 1999 р. отримала диплом з відзнакою за фахом «Вчитель початкових класів»; у 2000-2006 роках навчалась в аспірантурі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за напрямом «Історія України». Одночасно здобувала другу вищу освіту у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка за спеціальністю «Історія та правознавство» і присвоєно кваліфікацію «Вчитель історії основної та старшої школи».

Трудова діяльність: у 1998 розпочала трудову діяльність учителем в Уманській міській гімназії; у 1999-2000 роках працювала методистом у науковому відділі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. З січня 2006 року – в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини послідовно пройшла посади викладача, старшого викладача, доцента. З 2007 р. по 2015 р. забезпечувала організацію і проведення ЗНО по Уманському освітньому округу та по даний час виконую обов’язки Уповноваженої особи Українського центру оцінювання якості освіти на ЗНО. У 2013 – 2016 роках працювала заступником декана історичного факультету. У 2016 – 2019 роках була учасниця експертно-робочої групи з питань розробки Стандартів вищої освіти відповідно до Наказу МОН України №375 від 06.04.2016 та голова підкомісії 014-2 Середня освіта (суспільствознавство) науково-методичної комісії з предметної освіти та спорту.

Науковий ступінь, вчене звання: у 2008 році у спеціалізованій вченій раді при Державному вищому навчальному закладі «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет ім.Г.Сковороди» захистила кандидатську дисертацію «Трансформація конфесійних осередків Уманського повіту Київської губернії (1793–1917 рр.)» і здобула науковий ступінь кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України. У 2011 році отримала вчене звання доцента кафедри історії України за спеціальністю 07.00.01 – Історія України.

Забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: Архівознавство; Основи історичного музеєзнавства; Національний рух в Україні; Історія України доби незалежності; Персоналії української історії; Архівістика: Пам’яткознавство та музеєзнавство; Архівна евристика.

Наукові інтереси: історія України та Уманщини, національно-визвольний рух та репресована інтелігенція у 20 – 30-х роках ХХ ст., архівна евристика, історико-краєзнавчі дослідження Уманщини.

Нагороди: нагороджена Почесною грамотою МОН України (2013 р.), Почесною Грамотою президії Черкаської обкому профспілки працівників освіти і науки України (2013 р.), грамотами та подяками керівництва університету, міста та району.