Археологічна практика на історичному

Одним із найважливіших видів навчального процесу, покликаного готувати майбутніх фахівців до практичної діяльності, підвищувати рівень їхньої професійної підготовки є виробнича практика. Щорічно із завершенням першого курсу студенти історичного факультету відправляються в археологічну експедицію, основне завдання якої формувати у студентів практичні навички польових археологічних досліджень.

Науково-навчальною базою археологічної практики студентів-істориків є кафедра всесвітньої історії та методик навчання, Науково-дослідний інститут археологічних культур Буго-Дніпровського межиріччя, Науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інститут археології НАН України, а також Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура». Під керівництвом досвідчених науковців студенти-практиканти мають можливість наочно зрозуміти таке явище, як культурний шар і специфіку його залягання залежно від історично-природничих факторів, а також вивчити різні аспекти дослідження культурних шарів та археологічних об’єктів.

Археологічна практика 2017 року проходила у складі Трипільської експедиції НАН України Інституту археології очолюваної науковим співробітником, вченим секретарем ІА НАН України, канд. іст. наук, доцентом О. Г. Корвін-Піотровським, канд. іст. наук, науковим співробітником НАН України Е. В. Овчінніковим та канд. іст. наук, науковим співробітником НАН України Д. К. Чорноволом.

Керівниками практики були викладачі кафедри всесвітньої історії та методик навчання проф. С. О. Біляєва., викладачі К. В. Діденко та В. В. Чабанюк.

Традиційно, після завершення експедиції студенти (вже другокурсники) історичного факультету презентують Звіт про проходження археологічної практики.

Цьогоріч відкриття захисту розпочалося зі звіту одного з керівників заїзду, професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання, доктора історичних наук Біляєвої Світлани Олександрівни та старост – Бектурганової Ніни і Юрченко Вікторії. Ключовим моментом стали творчі номери учасників практики та їхні настанови першокурсникам.

Підвів підсумки проробленої роботи та привітав студентів з успішним проходженням та захистом археологічної практики декан факультету, кандидат філософських наук, професор Анатолій Олександрович Карасевич.

Отже, практика – це не лише позитивна оцінка в заліковій книжці, а й теплі спогади про чудові моменти студентського життя та незабутні враження.